A W WIGILIĘ ŚWIĘTEGO ANDRZEJA.....

Uczniowie klasy III spotkali się w magiczny wieczór, w wigilię świętego Andrzeja. Zgodnie z ludową tradycją jest to najlepsza pora, aby poznać swoją przyszłość. Zabawę rozpoczęliśmy od zjedzenia ciasteczek z wróżbą, które upiekła dla nas mama Michaliny. Następnie przekuwaliśmy serca z imionami dziewczyn i chłopców oraz z nazwami zawodów, odkrywaliśmy sekrety tkwiące w cyfrach - dacie urodzenia, poznaliśmy znaczenie wylosowanego koloru i owocu. Aby tradycji stało się zadość laliśmy wosk przez czarodziejski klucz, następnie "odczytywaliśmy" cień rzucany przez odlew. Doszukiwaliśmy się symbolicznych znaczeń w przedmiotach nabierających w tym dniu szczególnej mocy. Podczas wróżenia było dużo śmiech. Czas pomiędzy wróżbami urozmaiciły zabawy taneczne, konkursy i słodki poczęstunek. Do wspólnego tańca zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z klasy II, którzy bawili się w sąsiedniej klasie. Bawiliśmy się świetnie. Mamie Kacpra dziękujemy za babeczki w kolorze naszego wystroju, Mamie Pawła za pyszne rogaliki, zaś mamie Michaliny za słodkie szyszeczki  i oczywiście za wspaniałe wróżby, jakie znaleźliśmy w ciasteczkach.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2017-11-29 22:22:00