PRZYTULISKO W CHOJNICACH

Zbiórka karmy, misek i przysmaków dla zwierząt ze schroniska w Chojnicach.

POMOC RODZINIE PO POŻARZE z ROLBIKA

Kiedy  dowiedzieliśmy się o tragedii rodziny z Rolbika , której spaliła się część domu, na spotkaniu SU gimnazjum zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy pomóc. Przeprowadziliśmy zbiórkę makulatury oraz pieniędzy. Zbliżała się zima, uczniowie wpadli na pomysł , aby zakupić dla trójki dzieci z tej rodziny komplety pościeli. Trzy dni przed Wigilią delegacja uczniów z opiekunem SU odwiedziła rodzinę i wręczyliśmy prezenty oraz pieniądze na przedświąteczne zakupy .

DZIECI DZIECIOM

W 2009 po wielkiej powodzi w Polsce, do kompleksu wypoczynkowego w Funce przyjechały dzieci z zalanych terenów. Młodzież szkolna zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród uczniów oraz lokalnych przedsiębiorców. Opiekun SU gimnazjum , nawiązał kontakt z opiekunami w Funce. Pomysłów było bardzo dużo, ale jeden wydał się najlepszy : wyjazd na kręgielnię. I tak też się stało, zamówiliśmy tory na kręgielni, wręczyliśmy "klucze" na tory. Dzieciaki bawiły się w najlepsze.