ZBIÓRKA NA RZECZ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT „PRZYTULISKO” 

    W styczniu 2018. uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt „Przytulisko” w Chojnicach. Akcję zbierania darów zainicjowali członkowie koła  ekologiczno- przyrodniczego z klas IV-VI wraz z opiekunem.

Uczniowie przygotowali plakat  informacyjny, a następnie przez trzy tygodnie zbierali dary. Po raz kolejny społeczność naszej szkoły nie pozostała obojętna na los zwierząt. Zebrane dary (karmę, koce, pledy, poduszki, itp.) zostały przekazane Chojnickiemu Stowarzyszeniu Miłośników Zwierząt.

 

 

PRZYTULISKO W CHOJNICACH

Zbiórka karmy, misek i przysmaków dla zwierząt ze schroniska w Chojnicach.

POMOC RODZINIE PO POŻARZE z ROLBIKA

Kiedy  dowiedzieliśmy się o tragedii rodziny z Rolbika , której spaliła się część domu, na spotkaniu SU gimnazjum zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy pomóc. Przeprowadziliśmy zbiórkę makulatury oraz pieniędzy. Zbliżała się zima, uczniowie wpadli na pomysł , aby zakupić dla trójki dzieci z tej rodziny komplety pościeli. Trzy dni przed Wigilią delegacja uczniów z opiekunem SU odwiedziła rodzinę i wręczyliśmy prezenty oraz pieniądze na przedświąteczne zakupy .

DZIECI DZIECIOM

W 2009 po wielkiej powodzi w Polsce, do kompleksu wypoczynkowego w Funce przyjechały dzieci z zalanych terenów. Młodzież szkolna zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród uczniów oraz lokalnych przedsiębiorców. Opiekun SU gimnazjum , nawiązał kontakt z opiekunami w Funce. Pomysłów było bardzo dużo, ale jeden wydał się najlepszy : wyjazd na kręgielnię. I tak też się stało, zamówiliśmy tory na kręgielni, wręczyliśmy "klucze" na tory. Dzieciaki bawiły się w najlepsze.