"SPRAW, ABY DZIECI W SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ”


    „Spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę” to już kolejna akcja UNICEF, do której przyłączyła się nasza szkoła. Od kilku lat staramy się, w miarę możliwości, pomagać i zbierać fundusze dla dzieci żyjących w ubogich rejonach świata.
Realizacja akcji rozpoczęła się już w grudniu 2017 od zaznajomienia uczniów z sytuacją dzieci żyjących w Syrii. Zaprezentowany został materiał filmowy oraz dodatkowe informacje na temat sytuacji w tym regionie świata. Uczniowie zapoznani zostali z celami akcji. Wzbudzano w nich poczucie solidarności z ich rówieśnikami żyjącymi w Syrii, a także zachęcano do włączenia się w pomoc.
Na dowód solidarności przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowany został w ganku kościoła p.w. św. Barbary w Swornegaciach „Kiermasz świąteczny”, w czasie którego można było nabyć wytwory świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej wsi. Kolejna akcja odbyła się w 8 marca w Dzień Kobiet, wtedy to przeprowadzony został kiermasz ciast pod hasłem: ,,Zamiast kwiatka kup kawałek ciastka”. Wszystkie przepyszne ciasta upieczone zostały przez rodziców uczniów kl. VII. Kiermasz przeprowadzony został na przerwach międzylekcyjnych i cieszył się wielkim zainteresowaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli. Całkowity dochód ze sprzedaż ozdób świątecznych oraz ciast w kwocie 654,12 przekazany został na konto UNICEF.
Wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i wsparli naszą inicjatywę, serdecznie dziękujemy!!!

Opracowała Urszula Szulc

RAZEM DLA DZIECI

       W ramach akcji „Wszystkie Kolory Świata”, która trwała od listopada 2016r. do końca lutego 2017r. uczniowie naszej szkoły przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci same wybrały dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, dane umieściły w specjalnym „akcie urodzenia”. Laleczki zostały wystawione w naszej szkole podczas zebrania z rodzicami oraz podczas zorganizowanego w naszej parafii kiermaszu przedświątecznego w dniach 11, 18 grudnia 2016 roku. W szkole uszyto 25 laleczek, za które zebrano kwotę 420 zł. Ogromna słowa podziękowania należy skierować do uczniów i ich rodziców, babć i cioć, którzy nie zawiedli. Gdyby nie oni, nie byłoby tych pięknych i jedynych w swoim rodzaju laleczek. To dzięki uczniom i rodzicom możemy realizować tę piękną misję w naszej szkole. Kwota, którą uzbieraliśmy została przekazana wraz ze sprawozdaniem z przebiegu akcji na konto UNICEF Polska. Akcja pomocy dzieciom z Angoli była czymś wyjątkowym i pozostanie w pamięci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz projekt.
Koordynator projektu – Urszula Szulc

Opracowała Urszula Szulc

.

"GWIAZDKA DLA AFRYKI"

        Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do projektu edukacyjno-pomocowego organizowanego przez UNICEF, którego celem jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Tegoroczny temat projektu to „Gwiazdka dla Afryki”, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone.

Pierwsza akcja pod hasłem „Gwiazdka dla Afryki” odbędzie się podczas spotkania z rodzicami 28.11.2013r, wówczas wystawione zostaną prezenty przygotowane przez uczniów, a rodzice  będą mogli „wysłać” dzieciom w Sierra Leone „prezent” przekazując na ten cel darowiznę stanowiącą równowartość wybranego przez siebie podarunku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza szkoła uczestniczyła

 

w II edycji projektu UNICEF

 

"WSZYSTKIE  KOLORY ŚWIATA"

 

    W 2012/2013  do akcji włączyli się głównie uczniowie klasy IV. W ramach akcji uczniowie przygotowywali charytatywnie, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich miała swoją tożsamość. Dzieci same wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określiły kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieścili w „akcie urodzenia”.

Chętni mogli zaopiekować się wybraną laleczką. w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Czadzie. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia. W tym roku zebraliśmy na ten cel 300zł. Pieniążki przekazaliśmy na konto UNICEF.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

 

 Koordynator U. Szulc