RAZEM DLA DZIECI

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”, który jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem jest zapobieganie zachorowaniom poprzez szczepienia. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli. Projekt ma za zadanie pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. W ramach akcji uczniowie  szyją specjalne, charytatywne laleczki UNICEF. Dochód z jednej sprzedanej lalki może uratować życie jednego dziecka w Angoli. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.
Wszystkich, którzy lubią pomagać serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji, która trwać będzie w naszej szkole do połowy lutego 2017r.

Opracowała Urszula Szulc

.

"GWIAZDKA DLA AFRYKI"

Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do projektu edukacyjno-pomocowego organizowanego przez UNICEF, którego celem jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Tegoroczny temat projektu to „Gwiazdka dla Afryki”, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone.

Pierwsza akcja pod hasłem „Gwiazdka dla Afryki” odbędzie się podczas spotkania z rodzicami 28.11.2013r, wówczas wystawione zostaną prezenty przygotowane przez uczniów, a rodzice  będą mogli „wysłać” dzieciom w Sierra Leone „prezent” przekazując na ten cel darowiznę stanowiącą równowartość wybranego przez siebie podarunku.

Nasza szkoła uczestniczyła

w II edycji projektu UNICEF

"WSZYSTKIE  KOLORY ŚWIATA"

W 2012/2013  do akcji włączyli się głównie uczniowie klasy IV. W ramach akcji uczniowie przygotowywali charytatywnie, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich miała swoją tożsamość. Dzieci same wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określiły kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieścili w „akcie urodzenia”.

Chętni mogli zaopiekować się wybraną laleczką. w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Czadzie. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia. W tym roku zebraliśmy na ten cel 300zł. Pieniążki przekazaliśmy na konto UNICEF.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

Koordynator U. Szulc