AKTYWNIE PO KASZUBACH

Rankiem 13.03.2017 grupa 43 uczniów z klas V-VI oraz I-IIIg uczących się j.kaszubskiego wyruszyła autokarem na wycieczkę do Gdańska. Głównym celem wycieczki było kibicowanie podczas meczu piłki siatkowej kobiet Atom Trefl Sopot kontra Polski Cukier Muszynianka, który odbył się w Ergo Arenie. Bilety wstępu na mecz były nagrodą za udział uczniów naszej szkoły w II edycji konkursu plastycznego ,,Aktywne Kaszuby - Tajemnice świata światów – inspiracje twórczością Józefa Chełmowskiego’’. Uczniowie do Gdańska pojechali przez urokliwą Szwajcarię Kaszubską najpierw do stolicy Kaszub - Kartuz, tam zwiedzili Kolegiatę WNMP z oryginalnym dachem w kształcie trumny oraz poznali jej historię. Z Kartuz wyruszyli trasą kaszubską do historycznej stolicy Kaszub- Gdańska. Tam najpierw zwiedzili Westerplatte – miejsce, z którego 1 września 1939 r. padły pierwsze strzały w najstraszniejszym światowym konflikcie, jaki pamięta ludzkość. Stamtąd tunelem pod Martwą Wisłą udali się na zajęcia sportowe do parku trampolin – Jampcity. Po tych wyczerpujących zajęciach był czas na zasłużony posiłek. Nasyceni i pełni sił do dalszych działań wyruszyli na pogranicze Gdańska i Sopotu do Ergo Areny, by kibicować drużynie Atom Trefl Sopot. Mecz miał oprawę kaszubską, siatkarkom kibicowało ok. 6 tyś uczniów ze 137 kaszubskich szkół. Przed meczem oraz w przerwie po pierwszym secie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz wyróżnionym w konkursie plastycznym ,,Tajemnice świata światów’’, Po tym wspaniałym widowisku sportowo – artystycznym, które wywarło na wszystkich niesamowite wrażenie, późnym wieczorem wyruszyli w podróż do domu.

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2017-03-13 20:41:00