BĄDŹ POZDROWIONY GOŚCIU NASZ

W czwartek 10.11.2016 r. naszą szkołę odwiedził gość szczególny – Jego Ekscelencja ks. biskup Ryszard Kasyna. Wizyta tak niezwykłego gościa była wyjątkowym wydarzeniem dla pracowników  i uczniów naszej szkoły. Społeczność naszej szkoły na wejście szacownego gościa zaśpiewała pieśń "Bądź pozdrowiony gościu nasz". Po czym dyrektor Zespołu Szkół - pan Zdzisław  Bucław  witając czcigodnego gościa wygłosił serdeczne słowa powitania. Następnie dwie dziewczynki z oddziału przedszkolnego powitały oczekiwanego Przybysza wierszami oraz wręczyły ks. biskupowi wykonane przez dzieci papierowe serce. Były też słowa powitania w języku kaszubskim. Całą uroczystość uświetnił występ uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali kilka wierszy i piosenek w języku polskim i kaszubskim. Po występach delegacja uczniów poprosiła wierszem ks. biskupa o błogosławieństwo a w podziękowaniu za przybycie wręczyła  biskupowi bukiet róż, a na pamiątkę wizyty w naszej szkole uczennica kl. IIIg Ewelina Gostomczyk podarowała własnoręcznie namalowany obraz przedstawiający kościół  p.w. Św. Barbary w Swornegaciach.
Czcigodny Gość serdecznie podziękował za tak miłe i serdeczne powitanie oraz skierował do uczniów kilka myśli odwołując się do uczynków miłosierdzia w związku z trwającym Rokiem Miłosierdzia Bożego. Następnie ks. bp. R. Kasyna wysłuchiwał różnych pytań od uczniów, na każde odpowiadał z wielką chęcią a poprzez swoją otwartość i serdeczność zjednał sobie wszystkich obecnych.
Na zakończenie wizyty ks. biskup pomodlił się za wszystkich zebranych, udzielił pasterskiego błogosławieństwa, wręczył obrazki oraz dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej. Uroczyste spotkanie zakończyło się odśpiewaniem ukochanej pieśni św. Jana Pawła II, po czym ks. bp. R. Kasyna udał się na spotkanie z nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi oraz przedstawicielami Rady Rodziców.
To wyjątkowe spotkanie z tak ważnym Gościem na długo pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci.

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2016-11-10 18:41:00