BAJKOWE I ŚPIEWAJĄCE OPOWIEŚCI PANA TOMASZA SZWEDA

Uczniowie od „zerówki” do klasy V  Zespołu Szkół w Swornegaciach 6 października 2015r. gościli pana Tomasza Szweda, autora cyklu dla dzieci „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Na kartkach swoich książek opowiada o perypetiach zwierząt w porach roku, od jesieni do wiosny. A wszystko co się tam dzieje, ma miejsce w niedalekich od Swornegaci okolicznych lasach. Pojawiają się tam bliskie nam nazwy jezior i miejsc. Autor prezentował fragmenty swoich książek, gościnnie wystąpiły też jako lektorki dwie mamy: panie Ewa Kolter i Anna Pażontka-Lipińska.

Pan Szwed przygotował też parę gier i zabaw edukacyjnych, związanych tematycznie z jego książkami. Wielu też wie, że pan T. Szwed śpiewa piosenki country i folk, więc spotkanie było również śpiewające. Uczniom bardzo się podobało, zaraz po nim z bibliotecznej półki zniknęły wszystkie egzemplarze książek o zwierzętach z Leśnej Górki, a autor zapowiedział, że kolejne spotkanie z małymi leśnymi zwierzętami będzie letnią porą. Mali czytelnicy już na nie czekają... .

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach akcji popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów.

Data dodania: 2015-10-06 17:48:00
Data edycji: 2018-11-07 17:53:40