BIWAK WE WIELU

Dnia 8.06.2017r. uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawcy U. Szulc oraz pani H. Jankowskiej rozpoczęli upragniony biwak klasowy we Wielu. Pogoda sprzyjała, więc wszystko odbyć się mogło zgodnie z planem. Najpierw rozlokowanie w domkach, następnie ognisko z kiełbaskami i wspólnymi śpiewami, po nim, zabawy i gry drużynowe oraz spotkania i rozmowy w domkach. W dzień następny wybrali się na Kalwarię Wielewską. Niektórzy podjęli wezwanie i weszli na kolanach po betonowych schodach liczących 53 stopnie (liczba stopni równa się liczbie zdrowasiek różańca). Po przejściu kalwarii poszli na plac zabaw i mini siłownię na świeżym powietrzu , które to znajdują się w pobliżu plaży .Na zakończenie pieszego wypadu poszli na smaczne lody oraz drobne przekąski. W drodze powrotnej do ośrodka ,,eFka’’, wstąpili do Sanktuarium Kalwaryjskiego. Po powrocie był czas na odpoczynek przed wieczorną, wspaniałą grą terenową. W sobotę, ostatniego dnia biwaku, pogoda niestety nie dopisała, ale i tak wszyscy się jeszcze świetnie bawili .
Klasa szósta serdecznie dziękuje rodzicom, którzy bezpiecznie dowieźli i odwieźli ich z biwaku, mamie Pauliny Jeżewskiej pani Emilii za smaczną drożdżówkę oraz pani Hani Jankowskiej, która bez zastanawiania zgodziła się na opiekę podczas biwaku!

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2017-06-08 17:36:00