BRD -GMINNE ELIMINACJE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 24.04. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Lichnowach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn ze szkół podstawowych Gminy Chojnice.
Nasza drużyna w składzie: Anna Dolna, Ewelina Kapanka, Oskar Hapka i Jan Jażdżewski (wszyscy z klasy VII) dzielnie walczyła najpierw rozwiązując dwa testy, jeden z pytań dotyczących ogólnych przepisów o ruchu drogowym a drugi z pytań dotyczących przepisów na skrzyżowaniach.
Po części teoretycznej przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności praktycznych czyli udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej a następnie pokonanie toru przeszkód.
Nasza ekipa uplasowała się na bardzo dobrym ale niestety, bo poza podium, IV miejscu. Gratulujemy naszym kolegom wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego!
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali min. przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Chojnicach.
                                                                                                                                                                                                                                                                                              Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2018-04-24 14:02:00