,,CZEŚĆ POLSKIEJ ZIEMI’

W ramach obchodów  100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, 14 listopada w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach odbyło się XIX Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną ,,Cześć Polskiej Ziemi‘’. Przegląd rozpoczął się od programu artystycznego, który wprowadził w atmosferę i charakter  Święta Niepodległości. W przeglądzie  udział wzięło 59 podmiotów wykonawczych (soliści, duety, zespoły) ze szkół podstawowych, klas  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu.
Naszą placówkę reprezentowali:
-  w kategorii kl. IV-VI Jan Gierszewski z kl. IV, który wystąpił z piosenką ,,Polskie kwiaty”
- w kategorii kl. VII i klasy gimnazjalne,   Marta Schada Borzyszkowska z kl. IIIg, pięknie zaprezentowała piosenkę ,,Kolęda warszawska’’.
Serdecznie gratulujemy im udziału w przeglądzie!
W przerwach miedzy kategoriami wykonawczymi, organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek i napoje dla wszystkich wykonawców, opiekunów i gości festiwalu. Przegląd zakończył się uroczystym wręczeniem statuetek i dyplomów.
Opracowała Urszula Szulc
Data dodania: 2018-11-17 21:38:43