CZYTANIE REMUSA – LEŚNO 2018

W sobotę 14 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. kard Stefana Wyszyńskiego w Leśnie odbył się XII Konkurs Czytelniczy w Języku Kaszubskim „Czytanie Remusa”. Zgromadziło się tam ponad 90 miłośników książki Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remusa” w różnych grupach wiekowych a więc, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli, którzy zmierzyli się w czytaniu fragmentów Remusa.
Konkurs rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem Hymnu Kaszubskiego, powitaniem uczestników, zaproszonych gości, jury, nauczycieli regionalistów i wszystkich obecnych. Ważnym elementem było przekazanie „Remusowej Kary” przez ubiegłorocznego organizatora imprezy – dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu Panią Bożenę Rolbiecką , w ręce Dyrektor Szkoły w Leśnie– Pani Annie Klonowskiej – Dorszyńskiej.

Po przemówieniu m.in. zastępcy burmistrza Brus Pana Krzysztofa Gierszewskiego oraz przewodniczącej jury pani Felicji Baska - Borzyszkowskiej nastąpiło oficjalne otwarcie konkursu.
Reprezentanci naszej szkoły to;
kat. kl. I –III
Michalina Bobrowska kl.III - wyróżnienie
Bartosz Kontek kl. III
Igor Szuryn kl.III
kat. kl. IV – VI
Michał Moga kl. V – I miejsce
Filip Szulc kl. VI
kat. kl. VII i gimnazjum
Zuzanna Stoltmann kl.IIIg - wyróżnienie
Jan Jażdżewski kl.VII
Zwycięzcy, wyróżnionym oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Opracowała Urszula Szulc
Data dodania: 2018-04-14 13:57:00