DNI EKOLOGICZNE

Od 23 do 28 kwietnia 2015r. w naszej szkole obchodzone były Dni Ekologiczne. Każdy dzień miał swoją myśl przewodnią.

Pierwszy dzień upłynął jako Dzień Ziemi. W tym dniu wszyscy ubrali się na brązowo. Młodsi uczniowie przedstawili inscenizacją pt. "Komu bije zielone serce Ziemi?" Natomiast uczniowie klas IV-V zaprezentowali przedstawienie pt. "Jak rozweselić Ziemię?" Wszyscy śpiewali piosenki ekologiczne. Potem w salach lekcyjnych każda klasa przygotowała transparent z hasłem ekologicznym o znaczeniu wody w przyrodzie.

Drugi dzień przebiegał pod hasłem - Dzień Lasu. Uczniowie ubrali się na zielono. Klasy I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego przeszły ulicami wsi z wykonanymi dzień wcześniej transparentami. Podczas pochodu wykrzykiwali hasła ekologiczne, żeby uświadomić mieszkańcom potrzebę ochrony wód, jezior, rzek oraz oszczędzania w gospodarstwach domowych. W tym dniu gościli u nas pracownicy Zaborskiego Parku Krajobrazowego, którzy przeprowadzili prezentacje i pogadankę o sowach i gatunkach inwazyjnych.

Kolejny dzień poświęcony był ochronie środowiska. Wszyscy ubrali się na niebiesko. Uczniowie klas I-III sprzątali okolice szkoły. Wykazali się wyjątkową kreatywnością i wykonali z odpadów "cudaki", które wszyscy mogli podziwiać na wystawie w szkole. Kolejnym wykonanym zadaniem był kolaż o zwierzątku leśnym, które wybrali poprzez losowanie. Wykonane prace uczniowie zaprezentowali przed całą szkołą.

Na zakończenie, każdy z uczniów za swoje zaangażowanie i chęć wykonywania zadań ekologicznych otrzymał słodki upominek.

Data dodania: 2015-04-22 20:45:00
Data edycji: 2018-11-08 20:49:16