DNI EKOLOGICZNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

DZIEŃ ZIEMI- 16.04.2014R.

Uczniowie ubrali się na brązowo. Słuchali podczas przerw dowcipów o ekologii czytanych przez radiowęzeł. Młodsi zadbali o rośliny w swoich klasach, przesadzając je do nowych doniczek. Wykonali plakat pt. "Śmieci mniej - Ziemi Lżej". Obejrzeli przedstawienie na temat segregacji odpadów "W królestwie surowca wtórnego". Dzień zakończył się sprzątaniem terenu szkolnego.

DZIEŃ LASU- 15.04.2014R.

Uczniowie ubrali się na zielono. Dzień rozpoczął się od pogadankę na temat nietoperzy przeprowadzonej przez przedstawiciela Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu odpowiadając na pytania i rozwiązując zagadki. Obserwowali budzącą się do życia przyrodę, rozpoznawali drzewa, szukali skarbów podczas wycieczek do lasu. Wykonali prace plastyczne na temat "Las-zielone płuca ziemi".

DZIEŃ ZDROWIA - 14.04.2014R.

Uczniowie ubrali się na biało. Dzień zdrowia w szkole podstawowej uczniowie rozpoczęli od zrobienia "zdrowych" kanapek, które zjedli na śniadanie i poczęstowali nimi starszych kolegów i koleżanki z gimnazjum. Wykonali hasła ekologiczne i umieścili je na korytarzu. Następnie wszyscy uczestniczyli w apelu. Wysłuchali wierszy o zdrowiu w wykonaniu Janka Jażdżewskiego, Kacpra Jankowskiego, Małgorzaty Jażdzewskiej i Aleksandry Nadolnej. Potem obejrzeli prezentację pt. "Wiem, co jem". Dzień zakończył się rozwiązywaniem zagadek o zdrowiu.

Data dodania: 2014-04-15 14:40:00
Data edycji: 2018-11-11 14:44:28