DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

"Bawimy się po amerykańsku"

Przyjechali do naszej szkoły wolontariusze: Diana Chinn, Alicja Woźniak, Szymon Woźniak, Maciej Klimczak, Natalia Czapiewska i Łukasz Kurpet. Prowadzili oni w sali gimnastycznej gry i zabawy po amerykańsku. Były różne konkurencje: wyścigi powozów, biegi z balonem, z piórkiem, przekładanie hula hop, picie słomką coca coli na czas, przekładanie koszulek, rozwijanie cukierków w za dużych rękawiczkach. Było bardzo wesoło. Główną prowadzącą była Diana Chinn, która wydawała polecenia w języku angielskim, a jej tłumaczem był Szymon Woźniak. Opiekunem była pani Elżbieta Jażdżewska.

"Kolorowa szkoła"

W Dzień Dziecka młodzież naszej szkole dodawała kolorów. Dzieci malowały kolorową kredą chodniki na terenie szkoły. Znalazły się na betonie kolorowe zamki, postacie z bajek, fantastyczne pojazdy, różnobarwne napisy. Znalazły się nawet deklaracje uczniów, w których obiecywali panu dyrektorowi, że będą zawsze grzeczni. Zabawę tę prowadziła Oliwia Drobińska i pani Dorota Dorszyńska.

"Żyj zdrowo i kolorowo"

Podczas obchodów Dnia Dziecka w naszej stołówce szkolnej odbyło się wspólne przygotowywanie przekąsek. Na początku klasy IV-VI zrobiły sałatkę warzywną. Następnie dzieci z klas I-III  przygotowały szaszłyki z owoców oraz owocowego jeża. Na koniec  gimnazjum przygotowało dwie smaczne surówki. Uczniowie ze smakiem zjedli przygotowane przez siebie sałatki, surówki i owocowe szaszłyki do kiełbasek przygotowanych przez panie kucharki. Opiekunem była pani Małgorzata Michalewska.

"Karaoke"

Zabawę ze śpiewem rozpoczęły dziewczęta z gimnazjum. Następnie wymieniły je dziewczęta z klas IV-VI. Zabawę zakończyli najmłodsi uczniowie z klas I-III. Było bardzo głośno i wesoło. Zakres repertuarów był bardzo szeroki. Opiekunem była pani Weronika Szczęsna, która też zaangażowała się w śpiewanie.

"Zabawy na boisku"

Przez cały dzień trwał turniej dzikich drużyn w piłkę nożną.

Była również możliwość zabaw ze skakanką, ringo i freesby.

"Pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej"

Około godziny 13-tej na boisku odbył się pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy zainscenizowali wypadek, samochód uderzył w drzewo. Próbowali uwolnić uwięzionych w samochodzie dwóch pasażerów. Nagłe zapalenie się auta wymógł na ratownikach szybszą pracę. Na szczęście był to tylko pokaz i nikomu nic się nie stało.

Data dodania: 2014-06-01 12:22:00
Data edycji: 2018-11-11 12:27:09