DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi zaprosiliśmy do naszej szkoły panią Grażynę Jaszewską - pracownika Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem pani Grażyna bardzo ciekawie opowiadała nam o dziuplach i ich mieszkańcach. Najwięcej czasu poświęciła na opowieści o dzięciołach. Przywiozła ze sobą sześć drewnianych ptaków z rodziny dzięciołowatych występujących na naszym terenie. Podczas spotkania poznaliśmy ich nazwy i nauczyliśmy się je rozróżniać. Były to następujące gatunki: dzięcioł czarny, dzięcioł zielony, dzięcioł trójpalczasty, dzięciołek, dzięcioł średni i dzięcioł mały. Bardzo dziękujemy pani Grażynie za wprowadzanie naszych dzieci w tajniki przyrody i rozbudzanie w nich zainteresowania i ciekawości świata. Po spotkaniu uczniowie klasy II i III wspólnie uczyli się piosenki ekologicznej. Przypomnieliśmy sobie podstawowe wiadomości ekologiczne. Na zakończenie, pracując w grupach wykonaliśmy portret "Ekoludka".
                                                                                                                                                                                                                                                                                      Opracowała Lucyna Kiedrowska
Data dodania: 2018-04-22 14:11:00