EKO BAL 2017

W piątek 10 lutego w szkole w Pawłowie odbył się XIX z kolei gminny konkurs ekologiczny EKO BAL. Zadaniem uczniów było przygotowanie inscenizacji o tematyce ekologicznej w strojach wykonanych z odpadów wtórnych. Wystąpiło wielu uczniów prezentujących swoje szkoły. Po zmaganiach konkursowych nastąpił akcent edukacyjny w postaci prezentacji przygotowanej przez pana Marka Pałaszyńskiego, pracownika Nadleśnictwa Rytel oraz gier i zabaw przyrodniczych, które prowadziły panie z Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w kategorii grupowej, w której prezentowali inscenizację pt. ”Brudek i Smrodek na dzikim wysypisku”. W przedstawieniu wystąpili: Julia Borzyszkowska, Paweł Borzyszkowski, Ania Dolna, Paulina Jeżewska, Oliwia Miszewska, Julia Stoltmann. Szkołę w kategorii indywidualnej reprezentowała Hanna Nadolna z kl. VI jako „Królowa segregacji śmieci”, która zdobyła II miejsce. Wszyscy otrzymali ciekawe nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej, z których byli bardzo zadowoleni. Po udanym dniu wróciliśmy do domów.

Opracowała Magdalena Niesiołowska

Data dodania: 2017-02-10 20:57:00