GDZIE SĄ DZIADKOWIE JEST RADOSNE ŻYCIE

Hasło tegorocznej uroczystości " Gdzie są dziadkowie jest radosne życie" jest odzwierciedleniem naszych odczuć związanych z Dniem Babci i Dziadka. Wszyscy bowiem uważamy, że jest to najbardziej wzruszający dzień w naszej szkole. Czyż może być coś piękniejszego niż radość dzieci na widok babci i dziadka, wyraz ich twarzy kiedy recytując wiersz wpatrują się  w swoich najbliższych, jak wręczając im własnoręcznie wykonane laurki ściskają ich z całych sił. Tak dziadkowie to wielka RADOŚĆ. W tym roku znowu nas nie zawiedli przybyli w licznym gronie, cieszyliśmy się tym bardziej gdy okazało się, że wśród zebranych są również prababcie. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Dzieci zadbały, aby wspomnienie tego dnia mogło powrócić niebawem. Przygotowały dla każdej babci i każdego dziadka słodki upominek z przymocowanym papierowym serduszkiem. Na serduszku znajdował się wierszyk ułożony przez dzieci: "Gdy najdzie Cię ochota na coś słodkiego, otwórz paczuszkę od słodziaka Twego".
Podczas spotkania wystąpili również uczniowie koła teatralnego w przedstawieniu "Śnieżka na wesoło".
Opracowała Lucyna Kiedrowska
Data dodania: 2019-01-22 20:38:56