GWIÔZDKA ZE SWÒRÓW

W środę, siedemnastego grudnia bieżącego roku, dzieci z klasy II z Zespołu Szkół w Swornegaciach rozpoczęły kolędowanie z gwiôzdkama po wsi Swornegacie i okolicy (Zbrzyca, Kamionka, Płęsno, Sepiot, Wączos). Dzieci przebrane w kolorowe stroje kolędników kaszubskich (bociana, diabła, kozy, gwiazdora, policjanta, śmierci, leśnego, kominiarza, konia, stracha, baby) wędrowały z domu do domu. Radosne i podekscytowane śpiewały kolędy po kaszubsku. Za swoją odwagę oraz kultywowanie tradycji kaszubskich zostały obdarowane słodkościami. Po zakończeniu występów u mieszkańców wsi i okolic dzieci wróciły do szkoły, gdzie czekali na nich z niecierpliwością uczniowie z internatu. Dzieci z klasy II mieli pokazać przedstawienie w internacie i tak też się stało. Wszystkim podobał się występ gwiôzdków ze Swòrów, a aktorzy byli z siebie zadowoleni. Dzieci dostały owoce, które natychmiast zaczęły konsumować. Kiedy występ dobiegł końca, uczniowie klasy II odjechali z rodzicami do domu.

Data dodania: 2014-12-17 21:49:00
Data edycji: 2018-11-07 21:52:06