HEJ, ŻEGLUJŻE ŻEGLARZU

15.O5.2014r. klasa V uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych w Muzeum Historyczno-Etnograficznym im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach w ramach projektu Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Podczas tych warsztatów uczniowie zwiedzili wystawy muzealne obrazujące dzieje chojnickiego samorządu, rzemiosła i organizacji społecznych, warsztatu garncarza. W drugiej części tych zajęć zostały omówione warunki przyrodnicze ziemi chojnickiej. Przedstawiona została prezentacja multimedialna ukazująca historię Chojnickiego Klubu Żeglarskiego i jego osiągnięcia. Omówiono elementy ceremoniarzu żeglarskiego: bandera, "bicie szklanek", węzły żeglarskie, szanty. Uczniowie nauczyli się wiązać 4 podstawowe węzły żeglarskie oraz śpiewać piosenki żeglarskie. Podsumowaniem tych zajęć było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej wiadomości zdobytych na tych zajęciach.

Data dodania: 2014-05-15 13:58:00
Data edycji: 2018-11-11 14:00:40