WYDARZENIA Z ŻYCIA W INTERNACIE

ROK SZKOLNY 2016/2017

 Samorząd Internatu

 Rada Wychowanków

         Agata Majer - przewodnicząca
Paulina Borzyszkowska - zastępca
Daria Nawrat - skarbnik

     Sekcja porządkowa

       Weronika Adamczyk
      Julia Borzyszkowska
        Maria Prądzinska

        Sekcja  sportowa              

    Dawid Majer
   Klaudiusz Warszewski-Nenca

Sekcja  odpowiedzialna za gazetkę na holu i wystrój świetlicy

Estera Kacalak
Daniel Łącki
Marcin Hamernik

Sekcja, która ma za zadanie przygotować materiały do strony internetowej


Daria Nawrat
Dawid Majer

  Opiekunem samorządu internatu p. Beata Czapiewska

    21 grudnia 2017r. odbyła się Wigilia dla wychowanków i pracowników internatu. Panie kucharki przygotowały potrawy, a naszym zadaniem było nakrycie i przystrojenie stołu.  Starsze koleżanki składały serwetki w kształcie choinek, które później znalazły się na talerzu każdego wychowanka. Czytaliśmy biblię, śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem. Życzyliśmy sobie wesołych świąt. Później odwiedził nas  Św. Mikołaj, przyniósł jak co roku podarki słodyczy dla każdego. Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 

.

    Aby nie marnować cennego czasu przygotowujemy ozdoby, którymi przyozdabiamy swój "drugi dom". Ozdoby dodają ciepła i radości otoczeniu, w którym przebywamy. Oto niektóre z nich.

.

 

    Jak co roku odbyły się Andrzejki. Bawiliśmy się super. Były wróżby, lanie wosku, konkursy i wiele innych zabaw. Młodsi i starsi byli zadowoleni, bawiliśmy się świetnie.

.

 

 

.

    Kilka dni przed Świętem Zmarłych wybraliśmy się do grobu Nieznanego Żołnierza na Kokoszce . Zapaliliśmy znicz i złożyliśmy własnoręcznie wykonany wieniec. Po minucie ciszy ku czci pomordowanych, wróciliśmy z powrotem do internatu.

Opracowała Agata Majer

.

 

    Wolny czas w internacie staramy się wykorzystać bardzo kreatywnie poprzez gry i zabawy. Młodsi wychowankowie naszego internatu integrują się poprzez gry planszowe, układanie puzzli czy wspólne zabawy w „kółku”. Natomiast  starsi wolą poczytać książki, porozmawiać w pokojach czy pograć w piłkę. Razem z panią Beatą przygotowujemy gazetkę internacką.

Opracowały Paulina Borzyszkowska i Agata Majer
 

.

 

 

20 października 2016r. odbyło się pasowanie na wychowanka internatu. Dziewczęta przygotowały dużo różnych zabaw i konkursów. Na początku każdy z uczestników musiał założyć plecak oraz przejść pod stołami i na końcu dostał mąką w twarz. Następnym zadaniem było wyjęcie zawartości plecaka i ubranie się (w to co było w plecaku). Kolejnym zadaniem było karmienie się nawzajem kisielem z zawiązanymi oczami. Estera i Wojtek brali w nim udział. Było wiele innych zabaw i dużo śmiechu. Każdemu się podobało.

Opracowała Daria Nawrat
 

.

 

    Dnia  29 października 2016 roku w Internacie odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały różne konkursy, rozrywki i zagadki. Upominki  zostały własnoręcznie zrobione przez koleżanki z Internatu. Odbył się również konkurs  na najsympatyczniejszego chłopaka, który wygrali z grupy młodszej: Daniel Łącki, z grupy starszej: Klaudiusz Warszewski, zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszym wychowawcy p. Januszu, który również został nagrodzony drobnym upominkiem. W konkursach prowadzonych przez starsze koleżanki chłopcy chętnie brali udział, było golenie balonów, picie wody z butelki na czas i oczywiście umiejętność poruszania się w butach na wysokim obcasie. Na koniec była dyskoteka. Śmiechu było co niemiara, zabawa była bardzo udana. Z niecierpliwością czekamy na następną.

Opracowała Daria Nawrat
 

.

Dnia 3 października odbyły się wybory Samorządu Internackiego na rok 2016/2017. Opiekunem samorządu internackiego została p. Beata Czapiewska.


W skład Samorządu w Internacie weszły koleżanki:
Agata Majer - przewodicząca
Paulina Borzyszkowska - zastępca
Daria Nawrat - skarbnik

Sekcję sportowa poprowadzą:
Dawid Majer
Klaudiusz Warszewski-Nenca

Sekcje porządkowa objęły:
Weronika Adamczyk
Julia Borzyszkowska
Maria Prądzinska

W skład sekcji odpowiedzialnych za gazetkę no holu i wystrój świetlicy weszli:
Estera Kacalak
Daniel Łącki
Marcin Hamernik

Sekcja, która ma za zadanie przygotować materiały do strony internetowej objęli

Daria Nawrat
Dawid Majer

Opracowała Beata Czapiewska
 

ROK SZKOLNY 2015/2016

    W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi postanowiliśmy przygotować upominki dla rodziców. Własnymi rękoma lepiliśmy puzderka.

 

.

 

    Dnia 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Jak co roku pamiętaliśmy o naszych koleżankach i paniach z internatu. Wręczyliśmy im słodki upominek oraz kwiatki. Nie mogła nam umknąć nasza coroczna tradycja i wybraliśmy dwie najsympatyczniejsze dziewczyny z grupy starszej i młodszej. Zwyciężczyniami zostały Paulina i Agata. Wybranki otrzymały od chłopców po złotej róży.

.

 

.

    Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wychowankowie internatu spotkali się z panią dr Małgorzatą Kaczmarek w siedzibie chojnickiego hospicjum. Spotkanie było bardzo przyjemne, ponieważ przygotowaliśmy małe podarunki dla podopiecznych hospicjum. Wszystkie te podarunki wykonaliśmy własnoręcznie podczas czasu wolnego pod okiem naszych wychowawców. Otrzymaliśmy podziękowanie od Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum i tym samym możemy nosić  zaszczytne miano „ PRZYJACIELE  HOSPICJUM” .

.

 

    Jak co roku tak i w tym mamy piękna choinkę w naszej świetlicy. Dzięki państwu Prądzińskim, którzy tą choinkę nam ofiarowali możemy bardziej się przygotować na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Ozdoby przygotowaliśmy sami. Zobaczcie sami czy nie jest piękna. Dziękujemy.

.

 

    Każdego roku o tej porze przygotowujemy się do Mikołajek. Nasze koleżanki pieką ciasteczka, później koledzy im pomagają je lukrować a jeszcze później wszyscy razem spotykamy się w naszej świetlicy. Tam  biesiadujemy, opowiadamy o tradycjach  związanych z Bożym Narodzeniem w naszych domach i oczywiście kosztujemy te wszystkie smakołyki .

.

 

    W tym roku Andrzejki obchodziliśmy bardzo uroczyście, ponieważ wśród nas mamy Andrzeja. Przygotowaliśmy mały podarunek, zaśpiewaliśmy 100 LAT. Później przyszedł czas na wspólną zabawę. Były konkursy, rebusy , śmiech, wróżby i wspaniała zabawa. Było oczywiście lanie wosku. Czekamy już na następny rok.

 

.

 

    W tym roku Dzień Zaduszny przypadł 2 listopada 2015r., z tej okazji wychowankowie internatu,  grupa średnia przygotowała dla wszystkich  spektakl  słowno- muzyczny poświęcony tym , których nie ma wśród nas. Były wiersze, poematy i piosenki. Za wysłuchanie dziękujemy.

.

 

    W październiku 2016r. odbyło się w Internacie pasowanie nowych wychowanków. Jak nakazuje tradycja aby stać się jednym z nas trzeba przejść chrzest. Nasi nowi koledzy zdali ten egzamin doskonale, a jak się bawili zobaczcie sami.

.

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

Samorząd Internatu

 Rada Wychowanków

         Wiktoria Stachowicz

     Paulina Ferlin

      Kinga Fojuth

          Sekcja higieniczno-gospodarcza

           Agata Majer

             Paulina Fojuth

      Sekcja  sportowa

                  Mateusz Kiełpiński

                 Jakub Szulc

            Sekcja  kulturalno-oświatowa

                     Zofia  Sarwas

                   Paulina Borzyszkowska

  Opiekunem samorządu internatu p. Janusz Trapp

 

 

.

 

 Podczas dnia ziemi omawialiśmy  różne tematy, były projekty o ziemi, pokaz  i degustacja kanapek zrobionych przez nas . Piliśmy różne herbatki. Oto zioła opisane, które wykorzystaliśmy do kanapek.

 

.

 

Przyszła wiosna, na dworze jest cieplej więc i my możemy się bawić na powietrzu. Organizujemy różne zawody, gry i zabawy z chustą animacyjną.

 

.

 

 • OZDOBY WIELKANOCNE

Jak co roku wykonaliśmy różne ozdoby na Wielkanoc. Praca była bardzo żmudna i trudna ale się opłaciło, bo wyszły cudeńka. Wszystkie mogliśmy zabrać do domu.

 

.

 

 • NOC AMERYKAŃSKA

W lutym odwiedzili nas po raz kolejny nasi przyjaciele ze Stanów Zjednoczonych, którzy przebywali w Chojnicach. Oni przygotowali zestaw gier i zabaw my przygotowaliśmy poczęstunek i dyskotekę.

.

 

 • KUCHARZE

W maju, gdy niektórzy z nas brali udział w wycieczce szkolnej inni piekli gofry, robili sałatki i świetnie się bawili.

.

 

 • GAZETKI

Oto niektóre gazetki przygotowane przez nas.

.

 

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 21-23 kwietnia odbyły się egzaminy gimnazjalne. Wzięli w nich udział nasi koledzy i koleżanki z klasy III g. Paulina Ferlin, Kinga Fojuth, Mateusz Kiełpiński, Sylwester Prądziński. Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia.

.

 

 • DZIEŃ KOBIET

Każdego roku tak i w tym chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek małe upominki. Specjalnie na Dzień Kobiet koledzy własnoręcznie wykonali branzoletki. Były także słodycze i fajna zabawa.

.

 

 • BAL PRZEBIERAŃCÓW

Jak co roku tak i w tym zorganizowaliśmy bal przebierańców. Zabawa była wspaniała, przebrania jeszcze lepsze. Podczas trwania zabawy braliśmy udział w grach i zabawach zorganizowanych w świetlicy internatu. Wśród bawiących byli Indianie, Zorro, księżniczka, korsarz, ochroniarz. Śmiechu było co nie miara. Bardzo dziękujemy paniom za pyszny poczęstunek dla nas. Do zobaczenia za rok.

.
 • WIGILIA

    Jak to w święta bywa internacką rodziną spotkaliśmy się przy wspólnym stole, aby połamać się opłatkiem i życzyć sobie wesołych świąt.  

.

 

 

 • ŚWIĄTECZNE OZDOBY

    Jak co roku w świetlicy internatu wykonujemy ozdoby świąteczne. Dzięki temu możemy  upiększyć nie tylko naszą świetlicę  czy hole, ale także stoły podczas wigilii dla pracowników szkoły. Zabieramy też nasze wytwory do domów.

 

.

 

 

 • MIKOŁAJKI

    9.12.2014r. Internat odwiedził troszkę spóźniony pan w czerwonym wdzianku i zostawił w naszych butach parę łakoci. Oprócz odwiedzin Mikołaja w internacie zorganizowaliśmy różne zabawy dla wychowanków.

Po męczących konkursach i wybrykach czas na posiłek. Młodzież spożywa ciastka przygotowane przez dziewczęta z internatu.

.
 • KAMPANIA "JEMY JABŁKA"

    Zorganizowaliśmy także kampanię "JEMY JABŁKA". Polscy sadownicy mogą być z nas dumni.

 • PASOWANIE

    Jak co roku do grona internackiej rodziny przyjęliśmy nowych członków: Kubę, Natalię, Wojtka i Piotra. WITAJCIE WŚRÓD NAS !!!

Dziewczyny ze starszych klas przygotowały dla nowo-przyjętych specjalny program artystyczny. Starsi koledzy przyjęli pod swoje skrzydła młodszych członków – to się nazywa BRAĆ !

Jak na pasowanie przystało nowicjusze oddają hołd królowej i królowi internatu. Na zdjęciu „młodziak” Piotr składa pocałunek na dłoni królowej Kindze. Do naszego grona oprócz uczniów przyjęta została także nowa nauczycielka języka angielskiego pani Justyna.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

    30 Września zorganizowałyśmy Dzień Chłopaka.
Zostały przygotowane różnego rodzaju konkursy. Bawiliśmy się w przystrojonej sali świetlicowej.

Zabawa znana jako „golenie balonów”. Młodzi mężczyźni muszą delikatnie „ogolić” balona, tak aby nie naruszyć jego powierzchni i balon nie zrobił „buum” - trudne, ale mamy w internacie zdolnych chłopców. Zobaczymy jakim zadaniem odwdzięczą się dziewczętom 8 marca. Gratulujemy pomysłowości.

Po wykonaniu wszystkich zadań przez naszych kolegów, częstowaliśmy się amerykankami, które przygotowały nasze koleżanki. Na sam koniec wspólnie bawiliśmy się na dyskotece.
Jako chłopcy musieliśmy zmagać się z wieloma zadaniami, ale mimo tego będziemy ten dzień wspominać bardzo miło i sympatycznie.

.

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 • NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

      W noc świętojańską młode dziewczęta (panny) plotły wianki z kwiatów i ziół, a następnie rzucały je do  rzeki lub jeziora. Chłopcy usiłowali je wyłowić. Dziewczęta wróżyły o zamążpójściu na podstawie tego, czyj wianek kto złowił, czyj utonął, czyj najdalej popłynął. My potraktowałyśmy tą wróżbę jako dobrą zabawę.

  .

   

 • OGNISKO
.

 

 • OZDOBY WIELKANOCNE

 

.
 • ZAJĘCIA REKREACYJNE

 

.

 

 • PIECZEMY GOFRY I NIE TYLKO

      Od czasu do czasu  rozwijamy swoje talenty kulinarne. Kilkakrotnie zorganizowaliśmy wieczór pieczenia gofrów. W przygotowanie włączyli się dziewczęta i chłopcy. Pod fachowym „oczkiem” szefowej kuchni  przygotowałyśmy drożdżówki cynamonowe. Śmiechu było co niemiara, zabawa w kucharzenie wszystkim bardzo się podobała a nasze podniebienia zostały usatysfakcjonowane niebiańskimi smakami .

  .

   

 • WIECZÓR AMERYKAŃSKI

            W lutym zaprosiliśmy panią mieszkającą w USA, aby przybliżyła nam kulturę, obyczaje i styl życia amerykanów. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy prelekcji popartej ciekawymi slajdami. Starsi  mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, innym z pomocą przyszła pani tłumacz. Skosztowaliśmy typowych amerykańskich łakoci, wspólnie braliśmy udział w grach i zabawach , przygotowanych przez panią Diane. Spotkanie było bardzo ciekawe i mamy nadzieje że nie ostatnie . 

.
 • BAL KARNAWAŁOWY

       Pod koniec karnawału zorganizowaliśmy bal przebierańców, podczas trwania zabawy jury wybierało osoby w najciekawszych strojach. Zabawa była przednia.

.
 • OZDOBY ŚWIĄTECZNE

   W internacie wykonujemy  ozdoby na święta. W tym roku  były to stroiki z szyszek, które przyozdobiły stoły wigilijne młodzieży w internacie  i nauczycieli podczas wigilijnego  spotkania z pracownikami szkoły. Robiliśmy też dzwonki i bombki z kordonku na szydełku. 

   

 • SPOTKANIE WIGILIJNE

    Jak co roku w internacie odbyła się wigilia.  Przygotowaliśmy jasełka   wprowadzające nas w ten piękny czas świąt. Zgodnie z polską tradycją podzieliliśmy się opłatkiem, spożyliśmy kolację wigilijną zakończoną wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie udaliśmy się na spotkanie z Mikołajem przy choince.

.

 

    18 grudnia odbyła się  wigilia wychowanków w internacie. Podczas wigilii wystąpili uczniowie klasy II z inscenizacją "Gwiôzdka z Głodnicë”, wprowadzając wychowanków w świąteczny nastrój.

 • ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWA

    27 listopada wychowankowie internatu bawili się na dyskotece andrzejkowej. Kolejnego dnia wzięli udział w wieczorze wróżb andrzejkowych. W rolę wróżek wcieliły się Agata Majer i Kinga Fojuth. Wieczór urozmaiciły liczne konkursy. Wszyscy bawili się znakomicie, ciesząc się z wróżb przepowiedzianych przez wróżki.

 

 

ZARZĄD SAMORZĄDU  W  INTERNACIE

 

Przewodniczący: Marek Ryduchowski
Zastępca: Weronika Grela
Skarbnik:   Paulina Ferlin

 

 Sekcja sportowa:  Pestka Dawid, Stachowicz Wiktoria, Majer Dawid
Sekcja porządkowa:  Fojuth Kamil, Ryduchowska Beata
Dyżury na stołówce: Borzyszkowska Paulina

Sekcja muzyczna:  Kiełpiński Mateusz

 

W roku szkolnym 2013/2014 powołano w braci internackiej Rzecznika Internatu, którym została Stachowicz Wiktoria.

Funkcję opiekuna samorządu internatu pełni pan Janusz Trapp