WYDARZENIA Z ŻYCIA W INTERNACIE

ROK SZKOLNY 2017/2018

 Samorząd Internatu

 Rada Wychowanków

         Agata Majer - przewodnicząca
Paulina Borzyszkowska - zastępca
Daria Nawrat - skarbnik

 

     Sekcja porządkowa

Weronika Adamczyk
      Estera Kacalak
        Daniel Łącki

 

 Sekcja kulturalna

Klaudiusz Warszewski-Nenca

Kacper Ryduchowski

 

        Sekcja  sportowa              

    Krzysztof Wirkus
  Adam Wirkus

Wojciech Fojuth

 

Sekcja  odpowiedzialna za gazetkę na holu i wystrój świetlicy

Adam Beling
Paulina Borzyszkowska
Maria Prądzinska

Wojciech Siuda

 

Sekcja, która ma za zadanie przygotować materiały do strony internetowej


Daria Nawrat
Paulina Borzyszkowska

  Opiekunem samorządu internatu p. Beata Czapiewska

 

 

    My też powitaliśmy pierwszy śnieg tej zimy. Przy pomocy kolegów ze szkoły ulepiliśmy bałwany. Oczy i guziki zrobiliśmy z szyszek, nos z marchewki, założyliśmy mu czapkę i szalik aby nam nie zmarzł. Dostał także miotłę aby mógł posprzątać kiedy przyjdzie wiosna. Czekamy na nią z utęsknieniem.

.

 

    11 stycznia 2018r. wybraliśmy się grupą do Starogardu do kina, na film pt. ''Jumanji -- przygoda w dżungli.". Film nam się bardzo podobał, oglądaliśmy wspaniałe krajobrazy i słuchaliśmy świetnej ścieżki dźwiękowej do filmu. Po zakończeniu mogliśmy zrobić zakupy w galerii. A w drodze powrotnej zjedliśmy w naszej ulubionej pizzerii wspaniałą pizzę "Mega". Z utęsknieniem czekamy na inne wyjazdy.

 

    Po świątecznym "obżarstwie" postanowiliśmy zrzucić zbędne kilogramy. Kilka razy w tygodniu korzystamy z dobrodziejstw naszej sali i urządzamy sobie rozgrywki sportowe. Czasem gramy w piłkę nożną, czasem w 'bazy' bądź inne rozgrywki. Integrujemy się przy tym doskonale, młodsi grają ze starszymi jak równy z równym. Zabawa jest zawsze udana.

.

 

 

.

 

 

    21 grudnia 2017r. wzięliśmy udział w wigilii przygotowanej przez WDK, na której byli także mieszkańcy Swornegaci. Oglądaliśmy krótkie etiudy w wykonaniu
pań i naszych koleżanek, słuchaliśmy kolęd w wykonaniu naszych młodszych koleżanek i kolegów. Składaliśmy sobie życzenia i jedliśmy potrawy przygotowane przygotowane przez koło gospodyń. Bardzo dziękujemy za zaproszenie mamy nadzieję na spotkanie za rok.

.

 

    W czwartek 12 października odwiedziliśmy Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach. Oglądaliśmy występy naszych koleżanek z paniami seniorkami, w przedstawieniu "Czy to siara mieć ambaras?". Bardzo nam się podobało. Było dużo śmiechu i dobrze się bawiliśmy. Po przedstawieniu zostaliśmy poczęstowani słodyczami za co bardzo dziękujemy.

.

 

    W czasie wolnym wspólnie wykonaliśmy kartki urodzinowe, które zostały wysłane do Ady- dziewczynki chorującej na zespół Downa. Ada bardzo chciała
otrzymać dużo kartek na swoje trzynaste urodziny. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy dziewczynce radość.

.

 

    Dnia 26 września odbył się w internacie jak co roku Dzień Chłopaka. Dziewczęta przygotowały dla nich różnego rodzaju konkursy. Było bardzo wesoło.
Dla każdego chłopaka był drobny poczęstunek. Na koniec wszyscy świetnie bawili się przy muzyce.

.

 

    W wolnym czasie wybraliśmy się na siłownie która znajduje sie na świeżym powietrzu tuż obok przystani. Spędziliśmy tam czas rekreacyjnie.
Wybierzemy się tam znowu, jak tylko pogoda nam na to pozwoli.

 

.

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

    W ostatni czwartek roku szkolnego zorganizowaliśmy ognisko z atrakcjami dla wszystkich wychowanków internatu. Były także małe potyczki sportowe, po których wspólnie piekliśmy kiełbaski. Spędziliśmy ten ostatni  w internacie czas miło i zabawnie.

.

 

 

Dnia 18 czerwca 2017r. w Konarzynach odbyły się powiatowe zawody Młodzieżowych Drużyn  Pożarniczych. Wzięli w nim udział także nasi wychowankowie Klaudiusz Warszewski-Nenca, Kacper Ryduchowski. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zajęła piąte miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszego zapału do pracy.

.

 

    Regularnie we wtorki, środy i czwartki uczęszczamy w zajęciach wioślarskich. Zajęcia te mają na celu nauczyć nas prawidłowo korzystać z łodzi. Przy tym
typie zajęć nie tylko rozwijamy nasze umiejętności ale też dobrze się bawimy.
 

.

 

 

    Wieczorem po kolacji podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa miała za zadanie uciekać i zostawiać karteczki z zadaniami dla drugiej grupy, która miała ją odszukać czyli tzw. "podchody". Osoby szukające miały za zadanie np. zatańczyć kankana, przejść po szyszkach boso, ułożyć rymy do danych słów itp. Wszystkie zadania znalezione zostały bardzo dobrze wykonane. Po znalezieniu grupy uciekającej obejrzeliśmy udowodnione zadania, następnie wróciliśmy do internatu w bardzo dobrych humorach.
 

.

    1 czerwca jak co roku obchodziliśmy Dzień Dziecka. Wszyscy wychowankowie internatu pod opieką opiekunów wybrali się na przystań (miejsce odbywania się regat) . Pracownicy WDK zorganizowali różnego rodzaju zabawy i rywalizacje np. przeciąganie liny, wyścigi szalup na wodzie, młodsze dzieci mogły popływać na motorówce pod opieką instruktora. Wszyscy wróciliśmy do internatu z szerokimi uśmiechami na twarzy, następnie wzięliśmy udział w dyskotece szkolnej.

 

.

 

    30 maja byliśmy na strzelnicy w Brusach. Strzelaliśmy do celu z wiatrówki. Staraliśmy się trafić w sam środek tarczy. Każdy zdobywał punkty. Najwięcej punktów w grupie starszej zdobył Dawid Majer- 1 miejsce, Szon Sułek- 2 miejsce, Agata Majer- 3 miejsce. Natomiast w grupie młodszej 1 miejsce zdobył Daniel Łącki, 2 miejsce- Andrzej Siuda, 3 miejsce- Estera Kacalak. Mamy nadzieję, że taką formę rywalizacji będziemy wykonywać częściej.

 

.

 

    Wraz z wychowawczyniami upiększaliśmy teren przed internatem. Sadziliśmy kwiaty i je podlewaliśmy. Staramy się aby nasze miejsce, w którym przebywamy na co dzień wyglądało jak najlepiej. Teraz przed internatem jest kolorowo i ładnie pachnie.

 

.

 

 

    Dnia 29.03.2017r odbyła się wycieczka internacka do Fojutowa. Gdy dotarliśmy na wyznaczone miejsce udaliśmy się zwiedzić akwedukt skrzyżowanie dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynąca dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynąca górą)]. Weszliśmy na wieżę widokową z której zobaczyliśmy bardzo piękny krajobraz Borów Tucholskich. Następnie dla rozrywki udaliśmy się na basen. Bawiliśmy się świetnie. Po zabawie w wodzie pojechaliśmy na pyszną pizze. Wszystkim bardzo się podobała wycieczka i nie możemy doczekać się następnej.

 

.

 

    Dnia 22.03.2017r w WDK obył się koncert na powitanie wiosny, w wykonaniu zespołu "Muzycy i Przyjaciele". Usłyszeliśmy w ich wykonaniu wiele polskich szlagierów między innymi "Kawiarenki" - Ireny Jarockiej, "Powiedz stary gdzieś ty był?" - Czerwone Gitary. Zaśpiewano także piosenki zagraniczne. Koncert był bardzo udany.

.

 

    W dniu 23 lutego 2017r. w Internacie odbył się bal karnawałowy. Wszyscy wychowankowie brali w nim udział. Były tańce. Każdy się świetnie bawił. W trakcie zabawy piekły się gofry, które uczniowie dostali po balu. Wszyscy byli zadowoleni z Karnawału. Każdy się świetnie bawił i cieszył z mile spędzonego czasu razem.

 

.

 

    Dnia 5 stycznia uczniowie internatu rozpoczeli rozgrywki w warcaby. Bardzo chętnie uczestniczą w tej zabawie. Grają ci najmłodsi jak i ci najstarsi. Wszystkie rozgrywki
zapisujemy na kartce by później odnaleźć najlepszego gracza w warcaby. Jest to pierwsza część rozgrywek mamy nadzieję, że w drugiej części dowiemy się kto grał najlepiej?

.

 

    21 grudnia 2017r. odbyła się Wigilia dla wychowanków i pracowników internatu. Panie kucharki przygotowały potrawy, a naszym zadaniem było nakrycie i przystrojenie stołu.  Starsze koleżanki składały serwetki w kształcie choinek, które później znalazły się na talerzu każdego wychowanka. Czytaliśmy biblię, śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem. Życzyliśmy sobie wesołych świąt. Później odwiedził nas  Św. Mikołaj, przyniósł jak co roku podarki słodyczy dla każdego. Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 

.

    Aby nie marnować cennego czasu przygotowujemy ozdoby, którymi przyozdabiamy swój "drugi dom". Ozdoby dodają ciepła i radości otoczeniu, w którym przebywamy. Oto niektóre z nich.

.

 

    Jak co roku odbyły się Andrzejki. Bawiliśmy się super. Były wróżby, lanie wosku, konkursy i wiele innych zabaw. Młodsi i starsi byli zadowoleni, bawiliśmy się świetnie.

.

 

 

.

    Kilka dni przed Świętem Zmarłych wybraliśmy się do grobu Nieznanego Żołnierza na Kokoszce . Zapaliliśmy znicz i złożyliśmy własnoręcznie wykonany wieniec. Po minucie ciszy ku czci pomordowanych, wróciliśmy z powrotem do internatu.

Opracowała Agata Majer

.

 

    Wolny czas w internacie staramy się wykorzystać bardzo kreatywnie poprzez gry i zabawy. Młodsi wychowankowie naszego internatu integrują się poprzez gry planszowe, układanie puzzli czy wspólne zabawy w „kółku”. Natomiast  starsi wolą poczytać książki, porozmawiać w pokojach czy pograć w piłkę. Razem z panią Beatą przygotowujemy gazetkę internacką.

Opracowały Paulina Borzyszkowska i Agata Majer
 

.

 

 

20 października 2016r. odbyło się pasowanie na wychowanka internatu. Dziewczęta przygotowały dużo różnych zabaw i konkursów. Na początku każdy z uczestników musiał założyć plecak oraz przejść pod stołami i na końcu dostał mąką w twarz. Następnym zadaniem było wyjęcie zawartości plecaka i ubranie się (w to co było w plecaku). Kolejnym zadaniem było karmienie się nawzajem kisielem z zawiązanymi oczami. Estera i Wojtek brali w nim udział. Było wiele innych zabaw i dużo śmiechu. Każdemu się podobało.

Opracowała Daria Nawrat
 

.

 

    Dnia  29 października 2016 roku w Internacie odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały różne konkursy, rozrywki i zagadki. Upominki  zostały własnoręcznie zrobione przez koleżanki z Internatu. Odbył się również konkurs  na najsympatyczniejszego chłopaka, który wygrali z grupy młodszej: Daniel Łącki, z grupy starszej: Klaudiusz Warszewski, zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszym wychowawcy p. Januszu, który również został nagrodzony drobnym upominkiem. W konkursach prowadzonych przez starsze koleżanki chłopcy chętnie brali udział, było golenie balonów, picie wody z butelki na czas i oczywiście umiejętność poruszania się w butach na wysokim obcasie. Na koniec była dyskoteka. Śmiechu było co niemiara, zabawa była bardzo udana. Z niecierpliwością czekamy na następną.

Opracowała Daria Nawrat
 

.

Dnia 3 października odbyły się wybory Samorządu Internackiego na rok 2016/2017. Opiekunem samorządu internackiego została p. Beata Czapiewska.


W skład Samorządu w Internacie weszły koleżanki:
Agata Majer - przewodicząca
Paulina Borzyszkowska - zastępca
Daria Nawrat - skarbnik

Sekcję sportowa poprowadzą:
Dawid Majer
Klaudiusz Warszewski-Nenca

Sekcje porządkowa objęły:
Weronika Adamczyk
Julia Borzyszkowska
Maria Prądzinska

W skład sekcji odpowiedzialnych za gazetkę no holu i wystrój świetlicy weszli:
Estera Kacalak
Daniel Łącki
Marcin Hamernik

Sekcja, która ma za zadanie przygotować materiały do strony internetowej objęli

Daria Nawrat
Dawid Majer

Opracowała Beata Czapiewska
 

ROK SZKOLNY 2015/2016

    W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi postanowiliśmy przygotować upominki dla rodziców. Własnymi rękoma lepiliśmy puzderka.

 

.

 

    Dnia 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Jak co roku pamiętaliśmy o naszych koleżankach i paniach z internatu. Wręczyliśmy im słodki upominek oraz kwiatki. Nie mogła nam umknąć nasza coroczna tradycja i wybraliśmy dwie najsympatyczniejsze dziewczyny z grupy starszej i młodszej. Zwyciężczyniami zostały Paulina i Agata. Wybranki otrzymały od chłopców po złotej róży.

.

 

.

    Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wychowankowie internatu spotkali się z panią dr Małgorzatą Kaczmarek w siedzibie chojnickiego hospicjum. Spotkanie było bardzo przyjemne, ponieważ przygotowaliśmy małe podarunki dla podopiecznych hospicjum. Wszystkie te podarunki wykonaliśmy własnoręcznie podczas czasu wolnego pod okiem naszych wychowawców. Otrzymaliśmy podziękowanie od Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum i tym samym możemy nosić  zaszczytne miano „ PRZYJACIELE  HOSPICJUM” .

.

 

    Jak co roku tak i w tym mamy piękna choinkę w naszej świetlicy. Dzięki państwu Prądzińskim, którzy tą choinkę nam ofiarowali możemy bardziej się przygotować na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Ozdoby przygotowaliśmy sami. Zobaczcie sami czy nie jest piękna. Dziękujemy.

.

 

    Każdego roku o tej porze przygotowujemy się do Mikołajek. Nasze koleżanki pieką ciasteczka, później koledzy im pomagają je lukrować a jeszcze później wszyscy razem spotykamy się w naszej świetlicy. Tam  biesiadujemy, opowiadamy o tradycjach  związanych z Bożym Narodzeniem w naszych domach i oczywiście kosztujemy te wszystkie smakołyki .

.

 

    W tym roku Andrzejki obchodziliśmy bardzo uroczyście, ponieważ wśród nas mamy Andrzeja. Przygotowaliśmy mały podarunek, zaśpiewaliśmy 100 LAT. Później przyszedł czas na wspólną zabawę. Były konkursy, rebusy , śmiech, wróżby i wspaniała zabawa. Było oczywiście lanie wosku. Czekamy już na następny rok.

 

.

 

    W tym roku Dzień Zaduszny przypadł 2 listopada 2015r., z tej okazji wychowankowie internatu,  grupa średnia przygotowała dla wszystkich  spektakl  słowno- muzyczny poświęcony tym , których nie ma wśród nas. Były wiersze, poematy i piosenki. Za wysłuchanie dziękujemy.

.

 

    W październiku 2016r. odbyło się w Internacie pasowanie nowych wychowanków. Jak nakazuje tradycja aby stać się jednym z nas trzeba przejść chrzest. Nasi nowi koledzy zdali ten egzamin doskonale, a jak się bawili zobaczcie sami.

.

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

Samorząd Internatu

 Rada Wychowanków

         Wiktoria Stachowicz

     Paulina Ferlin

      Kinga Fojuth

          Sekcja higieniczno-gospodarcza

           Agata Majer

             Paulina Fojuth

      Sekcja  sportowa

                  Mateusz Kiełpiński

                 Jakub Szulc

            Sekcja  kulturalno-oświatowa

                     Zofia  Sarwas

                   Paulina Borzyszkowska

  Opiekunem samorządu internatu p. Janusz Trapp

 

 

.

 

 Podczas dnia ziemi omawialiśmy  różne tematy, były projekty o ziemi, pokaz  i degustacja kanapek zrobionych przez nas . Piliśmy różne herbatki. Oto zioła opisane, które wykorzystaliśmy do kanapek.

 

.

 

Przyszła wiosna, na dworze jest cieplej więc i my możemy się bawić na powietrzu. Organizujemy różne zawody, gry i zabawy z chustą animacyjną.

 

.

 

 • OZDOBY WIELKANOCNE

Jak co roku wykonaliśmy różne ozdoby na Wielkanoc. Praca była bardzo żmudna i trudna ale się opłaciło, bo wyszły cudeńka. Wszystkie mogliśmy zabrać do domu.

 

.

 

 • NOC AMERYKAŃSKA

W lutym odwiedzili nas po raz kolejny nasi przyjaciele ze Stanów Zjednoczonych, którzy przebywali w Chojnicach. Oni przygotowali zestaw gier i zabaw my przygotowaliśmy poczęstunek i dyskotekę.

.

 

 • KUCHARZE

W maju, gdy niektórzy z nas brali udział w wycieczce szkolnej inni piekli gofry, robili sałatki i świetnie się bawili.

.

 

 • GAZETKI

Oto niektóre gazetki przygotowane przez nas.

.

 

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 21-23 kwietnia odbyły się egzaminy gimnazjalne. Wzięli w nich udział nasi koledzy i koleżanki z klasy III g. Paulina Ferlin, Kinga Fojuth, Mateusz Kiełpiński, Sylwester Prądziński. Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia.

.

 

 • DZIEŃ KOBIET

Każdego roku tak i w tym chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek małe upominki. Specjalnie na Dzień Kobiet koledzy własnoręcznie wykonali branzoletki. Były także słodycze i fajna zabawa.

.

 

 • BAL PRZEBIERAŃCÓW

Jak co roku tak i w tym zorganizowaliśmy bal przebierańców. Zabawa była wspaniała, przebrania jeszcze lepsze. Podczas trwania zabawy braliśmy udział w grach i zabawach zorganizowanych w świetlicy internatu. Wśród bawiących byli Indianie, Zorro, księżniczka, korsarz, ochroniarz. Śmiechu było co nie miara. Bardzo dziękujemy paniom za pyszny poczęstunek dla nas. Do zobaczenia za rok.

.
 • WIGILIA

    Jak to w święta bywa internacką rodziną spotkaliśmy się przy wspólnym stole, aby połamać się opłatkiem i życzyć sobie wesołych świąt.  

.

 

 

 • ŚWIĄTECZNE OZDOBY

    Jak co roku w świetlicy internatu wykonujemy ozdoby świąteczne. Dzięki temu możemy  upiększyć nie tylko naszą świetlicę  czy hole, ale także stoły podczas wigilii dla pracowników szkoły. Zabieramy też nasze wytwory do domów.

 

.

 

 

 • MIKOŁAJKI

    9.12.2014r. Internat odwiedził troszkę spóźniony pan w czerwonym wdzianku i zostawił w naszych butach parę łakoci. Oprócz odwiedzin Mikołaja w internacie zorganizowaliśmy różne zabawy dla wychowanków.

Po męczących konkursach i wybrykach czas na posiłek. Młodzież spożywa ciastka przygotowane przez dziewczęta z internatu.

.
 • KAMPANIA "JEMY JABŁKA"

    Zorganizowaliśmy także kampanię "JEMY JABŁKA". Polscy sadownicy mogą być z nas dumni.

 • PASOWANIE

    Jak co roku do grona internackiej rodziny przyjęliśmy nowych członków: Kubę, Natalię, Wojtka i Piotra. WITAJCIE WŚRÓD NAS !!!

Dziewczyny ze starszych klas przygotowały dla nowo-przyjętych specjalny program artystyczny. Starsi koledzy przyjęli pod swoje skrzydła młodszych członków – to się nazywa BRAĆ !

Jak na pasowanie przystało nowicjusze oddają hołd królowej i królowi internatu. Na zdjęciu „młodziak” Piotr składa pocałunek na dłoni królowej Kindze. Do naszego grona oprócz uczniów przyjęta została także nowa nauczycielka języka angielskiego pani Justyna.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

    30 Września zorganizowałyśmy Dzień Chłopaka.
Zostały przygotowane różnego rodzaju konkursy. Bawiliśmy się w przystrojonej sali świetlicowej.

Zabawa znana jako „golenie balonów”. Młodzi mężczyźni muszą delikatnie „ogolić” balona, tak aby nie naruszyć jego powierzchni i balon nie zrobił „buum” - trudne, ale mamy w internacie zdolnych chłopców. Zobaczymy jakim zadaniem odwdzięczą się dziewczętom 8 marca. Gratulujemy pomysłowości.

Po wykonaniu wszystkich zadań przez naszych kolegów, częstowaliśmy się amerykankami, które przygotowały nasze koleżanki. Na sam koniec wspólnie bawiliśmy się na dyskotece.
Jako chłopcy musieliśmy zmagać się z wieloma zadaniami, ale mimo tego będziemy ten dzień wspominać bardzo miło i sympatycznie.

.

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 • NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

      W noc świętojańską młode dziewczęta (panny) plotły wianki z kwiatów i ziół, a następnie rzucały je do  rzeki lub jeziora. Chłopcy usiłowali je wyłowić. Dziewczęta wróżyły o zamążpójściu na podstawie tego, czyj wianek kto złowił, czyj utonął, czyj najdalej popłynął. My potraktowałyśmy tą wróżbę jako dobrą zabawę.

  .

   

 • OGNISKO
.

 

 • OZDOBY WIELKANOCNE

 

.
 • ZAJĘCIA REKREACYJNE

 

.

 

 • PIECZEMY GOFRY I NIE TYLKO

      Od czasu do czasu  rozwijamy swoje talenty kulinarne. Kilkakrotnie zorganizowaliśmy wieczór pieczenia gofrów. W przygotowanie włączyli się dziewczęta i chłopcy. Pod fachowym „oczkiem” szefowej kuchni  przygotowałyśmy drożdżówki cynamonowe. Śmiechu było co niemiara, zabawa w kucharzenie wszystkim bardzo się podobała a nasze podniebienia zostały usatysfakcjonowane niebiańskimi smakami .

  .

   

 • WIECZÓR AMERYKAŃSKI

            W lutym zaprosiliśmy panią mieszkającą w USA, aby przybliżyła nam kulturę, obyczaje i styl życia amerykanów. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy prelekcji popartej ciekawymi slajdami. Starsi  mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, innym z pomocą przyszła pani tłumacz. Skosztowaliśmy typowych amerykańskich łakoci, wspólnie braliśmy udział w grach i zabawach , przygotowanych przez panią Diane. Spotkanie było bardzo ciekawe i mamy nadzieje że nie ostatnie . 

.
 • BAL KARNAWAŁOWY

       Pod koniec karnawału zorganizowaliśmy bal przebierańców, podczas trwania zabawy jury wybierało osoby w najciekawszych strojach. Zabawa była przednia.

.
 • OZDOBY ŚWIĄTECZNE

   W internacie wykonujemy  ozdoby na święta. W tym roku  były to stroiki z szyszek, które przyozdobiły stoły wigilijne młodzieży w internacie  i nauczycieli podczas wigilijnego  spotkania z pracownikami szkoły. Robiliśmy też dzwonki i bombki z kordonku na szydełku. 

   

 • SPOTKANIE WIGILIJNE

    Jak co roku w internacie odbyła się wigilia.  Przygotowaliśmy jasełka   wprowadzające nas w ten piękny czas świąt. Zgodnie z polską tradycją podzieliliśmy się opłatkiem, spożyliśmy kolację wigilijną zakończoną wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie udaliśmy się na spotkanie z Mikołajem przy choince.

.

 

    18 grudnia odbyła się  wigilia wychowanków w internacie. Podczas wigilii wystąpili uczniowie klasy II z inscenizacją "Gwiôzdka z Głodnicë”, wprowadzając wychowanków w świąteczny nastrój.

 • ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWA

    27 listopada wychowankowie internatu bawili się na dyskotece andrzejkowej. Kolejnego dnia wzięli udział w wieczorze wróżb andrzejkowych. W rolę wróżek wcieliły się Agata Majer i Kinga Fojuth. Wieczór urozmaiciły liczne konkursy. Wszyscy bawili się znakomicie, ciesząc się z wróżb przepowiedzianych przez wróżki.

 

 

ZARZĄD SAMORZĄDU  W  INTERNACIE

 

Przewodniczący: Marek Ryduchowski
Zastępca: Weronika Grela
Skarbnik:   Paulina Ferlin

 

 Sekcja sportowa:  Pestka Dawid, Stachowicz Wiktoria, Majer Dawid
Sekcja porządkowa:  Fojuth Kamil, Ryduchowska Beata
Dyżury na stołówce: Borzyszkowska Paulina

Sekcja muzyczna:  Kiełpiński Mateusz

 

W roku szkolnym 2013/2014 powołano w braci internackiej Rzecznika Internatu, którym została Stachowicz Wiktoria.

Funkcję opiekuna samorządu internatu pełni pan Janusz Trapp