INTERNETOWY TEATR TELEWIZJI

W czwartek 16.01.2014 dzieci z kl. IV- Ig obejrzały kolejną emisję Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Tym razem była to transmisja z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przedstawienia na podstawie powieści Michaela Ende "Momo".

"Momo" to opowieść dla dzieci, młodzieży i rodziców. Dotyka jednego z najważniejszych problemów współczesności braku czasu. zapracowani i zajęci swoimi sprawami rodzice rekompensują dzieciom brak rodzinnego ciepła dostatnim życiem. Personifikacją pożeraczy czasu są Szarzy Panowie, przebiegli złodzieje, którzy bezlitośnie odkupują godziny, a nawet minuty życia od dorosłych. Ciułają każdą sekundę, by w przyszlośc iprzejąć panowanie nad ich czasem. walkę z nimi podejmuje bezdomna dziewczynka Momo. Wspierają ją postaci mityczne: Mistrz Hora, strażnik czasu i wierny mu żółw Kasjopeja, którzy pokazują jej, że źródłem czasu jest rytmiczne bicie ludzkiego serca.

Data dodania: 2014-01-16 19:06:00
Data edycji: 2018-11-11 19:08:05