KLASOWY WIECZÓR WRÓŻB I ZABAW

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się co spotka ich w życiu. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dni dzień, pełen tajemniczych wróżb i czarów.

Ten niezwykły czas w klasie I miał miejsce 23 listopada 2016r. kiedy to uczniowie bawili się w swojej grupie rówieśniczej wróżąc sobie. Uczniowie dowiedzieli się jaka ich czeka przyszłość, jak będzie miała na imię przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Nie zabrakło wróżenia z wosku. Wszyscy bawili się świetnie, byli zmęczeni, ale zadowoleni. Pełni wrażeń po skończonej zabawie wrócili do domu.

Opracowała Violetta Bucław

Popołudnie 23 listopada 2016 r. w klasie II było popołudniem radosnych wróżb i zabaw. Dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami i zawodami, wirującej butelki, wróżenia z kleksa i lania wosku. Było przy tym dużo żartów i śmiechu. Kto wie, może niektóre z wróżb się spełnią? Wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy skocznej muzyce. Podczas zabawy dzieci raczyły się słodkim poczęstunkiem. Mamie Pawła dziękujemy za pyszne rogaliki.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2016-11-27 18:56:00