"KOPCIUSZEK" W MERCEDESIE I BUTACH NIKE

Baśń "Kopciuszek" istnieje w około 700 wersjach. Wywodzi się ze starożytności i jest znana nam wszystkim. Pierwsza, zapisana wersja "Kopciuszka" pojawiła się w Chinach ok. roku 860n.e. Dzieci biorące udział w zajęciach koła teatralnego przez kilka tygodniu dopracowywały scenariusz, by w końcu przedstawić go w nieco unowocześnionej wersji. Uczniowie zaprezentowali się przed kolegami z klas 0-VI. Nie obyło się bez tremy i drobnych obaw, które okazały się bezpodstawne. Przedstawienie bardzo spodobało się widowni, która podziękowała małym aktorom gromkimi brawami. Uczniowie naszej szkoły liczą na więcej takich przedsięwzięć i namawiają koło teatralne do dalszego doskonalenia swoich umiejętności aktorskich, bo to świetna okazja na oderwanie się od szkolnej nudy i męczącej rutyny. Rekwizyty oraz stroje również nie zawiodły. To za sprawą rodziców, którzy bardzo pomogli w ich dopieszczeniu i zasługują na podziękowania od członków koła i opiekuna. Po przedstawieniu uczniowie z koła tanecznego zaprezentowali nowo poznane układy tańców kaszubskich.

Data dodania: 2014-12-03 21:16:00
Data edycji: 2018-11-07 21:19:56