KOZIOŁEK NIEMATOŁEK

18 października 2018r uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej w Swornegaciach i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym „Koziołek Niematołek” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa. Spektakl oparty jest na motywach kultowego cyklu opowieści o Koziołku Matołku Kornela Makuszyńskiego. Tym razem Koziołek wyruszył z Pacanowa w podróż dookoła w świata. Zwiedzał egzotyczne kraje: Chiny oraz Japonię, podróżuje po prerii i Saharze, a także odwiedził biegun północny. Na swej drodze poznawał tubylców, którzy opowiadali Koziołkowi o ciekawostkach swoich regionów. Przedstawienie muzyczne, z dużą dozą humoru, w którym dzieci miały wiele okazji do interakcji i zabawy na scenie. Spektakl pokazał bogactwo i różnorodność kulturową świata. Uczy tolerancji wobec innych ludzi i ich zwyczajów.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2018-10-22 19:23:53