KRĘGIELNIA

28 listopada 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Swornegaciach tworzący Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby" wraz z rodzicami i opiekunem, wybrali się do kręgielni w Chojnicach, aby spędzić tam miłe popołudnie grając w kręgle. Dzieci były podekscytowane i zadowolone, niektóre z nich były w tym miejscu po raz pierwszy, ale jak twierdzą nie ostatni. Uczniowie bardzo skupiali się na grze, więc po pewnym czasie zrobili się głodni. Otrzymali poczęstunek, który podobnie jak sam wyjazd został zrealizowany ze środków Zespołu  Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby", w ramach podziękowania dla dzieci, które aktywnie uczestniczą w życiu zespołu, promując kulturę kaszubską. Członkowie zespołu bardzo dziękują za tak mile spędzony dzień.

\Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2018-12-02 14:41:25