Konkursy szkolne

 

 

    Sukces i wielkie szczęście,Hanna Nadolna zajęła I miejsce w XVI Lidze Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego w Słupsku. Położyła konkurencję na łopatki, jako jedyna rozwiązując zadania finałowe na 100%. Po napisanym konkursie stwierdziła, że zadania były bardzo trudne, ale wszystkie rozwiązała bezbłędnie. Hania oczekując na ogłoszenie wyników nie mogła uwierzyć w swój ogromny sukces, dopiero wręczony dyplom i nagrody to potwierdziły.

 

LAURY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

    6 lutego 2017 w Gdyni odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych. Konkurs miał trzy etapy; szkolny, rejonowy i wojewódzki. Naszą szkołę i gminę reprezentowały Hanna Nadolna i Paulina Jeżewska .

Laureatką  Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego została Hanna Nadolna uzyskując w etapie wojewódzkim wynik 80%, w etapie rejonowym i szkolnym 100% punktów.

Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego została Paulina Jeżewska uzyskując w etapie wojewódzkim wynik 40%, w etapie rejonowym 70% a szkolnym 75% punktów.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

    Obie dziewczynki uczęszczają do klasy VI. Bardzo lubią matematykę, poświęcając jej wiele czasu. Z ogromnym zaangażowaniem rozwiązują dodatkowe zadania. Ponadto uczestniczą jeszcze w innych konkursach matematycznych. Oczekujemy również  na wysokie wyniki.

 

    30 września 2016r. w naszej szkole obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowany przez WKM logo wtmday Rachmistrz pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Dzień ten miał na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, którą zapomnieli w ciągu wakacji, a dorosłym dać możliwość popisania się przed dziećmi świetną znajomością tabliczki mnożenia.

       Akcję rozpoczęliśmy od wywieszenia plakatów i informacji oraz udekorowania szkoły. Każda klasa przygotowała plakaty – reklamy o tabliczce mnożenia. Uczniowie zaczęli przypominać sobie tabliczkę mnożenia i wzajemnie sprawdzać swoją wiedzę. Przez trzy dni obowiązywała zabawa „hasło dnia”, tzn. działania z tabliczki mnożenia.  Poprzez zabawę łatwiej było ćwiczyć tabliczkę. Najbardziej podobała się uczniom gra w „bingo”. Gry planszowe wywierały wiele emocji, uczniowie chętniej i z większym zapałem ćwiczyli tabliczkę. Poznawali też różne sposoby szybkiego mnożenia. W czwartek powołane zostały komisje do przeprowadzenia egzaminu. Klasę III i IV egzaminowały: Julia Borzyszkowska (kl. VI), Paulina Jeżewska (kl.VI); klasę V i VI egzaminowały: Anna Dolna (kl.VI), Oliwia Kupczyk (kl. VI); gimnazjum – Anna Majer i Zuzanna Jankowska (kl.IIIg).

W piątek  każdy mógł zdać egzamin z tabliczki mnożenia przed komisją złożoną z uczniów - egzaminatorów i otrzymać certyfikat oraz tytuł Ekspert Tabliczki Mnożenia czyli MT Expert. Egzaminy pisemne odbywały się w czasie przerw na boisku. W egzaminie wzięło udział 54 uczniów ze szkoły podstawowej i 36 z gimnazjum. Poza tym na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia.

Tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA uzyskało :

Szkoła podstawowa

 

Gimnazjum

 

klasa III – 5 – 36

klasa IV –11 - 92%

  klasa V –9-64%

  klasa VI -13–72%

klasa I  -4-33 %klasa II –9-60%

   klasa III –10-67%

 

    Na podsumowaniu tygodnia tabliczki mnożenia, uczniowie klasy III przestawili wierszyki o tabliczce mnożenia. Uczniowie bawili się tabliczką mnożenia, układali domino tabliczkowe. Każda z klas przedstawiła swoje reklamy z tabliczką mnożenia. Uczniowie klasy IV przedstawili swoje wierszyki o tabliczce mnożenia związane z czekoladą. Ekspertom zostały wręczone pamiątkowe plakietki Ekspert Tabliczki Mnożenia czyli MT Expert.

 

 

"MATEMATYCZNY ŚWIAT. MATEMATYKA W...PRZYRODZIE"
 

    31 maja 2016r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny "MATEMATYCZNY ŚWIAT. Matematyka w...przyrodzie" organizowany przez Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość Politechniki Gdańskiej. Polegał on na wykonaniu komiksu na temat matematyki w przyrodzie. Do konkursu przystąpiło dwoje uczniów klasy II gimnazjum. Patryk Pepliński oraz Ewelina Gostomczyk. Patryk wykonał komiks dotyczący zakupów samochodu. Praca Eweliny Gostomczyk zatytułowana "Zwiedzamy świat z matematyką", przedstawiała najważniejsze miejsca europejskie. Ewelina Gostomczyk zajęła I miejsce.

 

MATEMATYKA INACZEJ - DZIEŃ LICZBY PI

    14 marca jest obchodzony na całym świecie Dzień Liczby Pi. W naszej szkole odbył się z tej okazji apel. na początku uczniowie gimnazjum wysłuchali      wiersz Wisławy Szymborskiej "Liczba Pi". Następnie zapoznali się z historią przybliżenia liczby π oglądając prezentację multimedialną. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności i wiadomości o liczbie π. Zabawy dotyczyły liczby pi. Uczniowie obliczali, ile wynosi ta liczba. Wykazali się kreatywnością podczas wypisywania wyrazów z literami pi. Mamy nadzieję, że za rok będzie też tak wesoło.

 

V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

   Okrzyki związane z tabliczką mnożenia:

                       "O tym każdy wie, że 5x5 równa się 25" 

                                            " Pies za płotem szczerzy kły, 9x7 jest 63"

             "Tabliczka mnożenia na dobre ludzi zmienia" 

              "Hejże hej, hejże ha już tabliczkę mnożenia klasa III zna" 

     "Gdy się witam mówię cześć, 7x8 to 56"

                    "Umiesz Ty, umiem ja, tabliczka mnożenia prosta raz, dwa" 

                                     "Szósta klasa liczy też, 6x6 jest 36"  

       " 1,2,3 tabliczkę mnożenia umiesz Ty"   

    Dnia 21.09.2015r. odbył się apel inaugurujący Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowana została dekoracja korytarzy, gazetek w klasach. Na wtorek, środę i czwartek przygotowaliśmy hasła dnia. Uczniowie ćwiczyli tabliczkę mnożenia przez cztery dni. Każdego dnia losowali zadanie z mnożenia, jeżeli nie znali odpowiedzi wracali aby się nauczyć tego przykładu. Na każdy dzień klasa wymyślała jeden okrzyk związany z tabliczką mnożenia. Przez trzy dni uczniowie brali udział w tabliczkowej szyfrowance, gdzie nagrodą była piątka za aktywność.
Do egzaminu pisemnego przystąpili wszyscy uczniowie z klas III do VI szkoły podstawowej oraz od I do III gimnazjum. Tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA i okolicznościowe plakietki otrzymało :
Szkoła podstawowa
- klasa III – 76% (8 uczniów)
- klasa IV – 54% (7 uczniów)
- klasa V – 28% ( 6 uczniów)
- klasa VI – 73% (7 uczniów)
Gimnazjum 
- klasa I - 53% (8 uczniów)
- klasa II – 25% (4 uczniów)
- klasa III – 47% (9 uczniów)
Na podsumowaniu tygodnia tabliczki mnożenia, uczniowie klasy III przestawili wierszyki. Uczniowie bawili się tabliczką mnożenia, układali domino tabliczkowe, brali udział w zabawie „Skok przez skakankę z tabliczką mnożenia”. Zaprezentowano plakat z trudnymi przypadkami tabliczki mnożenia. Każda z klas przedstawiła swoje reklamy związane z tabliczką mnożenia.