NIE TYLKO ZABAWA

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Tym razem skorzystaliśmy z zaproszenia Łódzkiej Agencji Koncertowej i wybraliśmy się na musical "Przygody Wilka i Zająca". Spektakl miał miejsce w Chojnickim Centrum Kultury. Musical to specyficzna forma przedstawienia teatralnego, która łączy muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Celem wyjazdu było odkrywanie u uczniów nowych zainteresowań, uwrażliwianie ich na cechy gatunkowe i pokazanie różnic między musicalem, a dotychczas oglądanymi przedstawieniami. Przez cały czas trwania przedstawienia aktorzy  nawiązywali świetny kontakt z widzami, którzy żywo reagowali na pytania kierowane do nich i byli mocno zaangażowani w przebieg wydarzeń. Niektórzy nawet wstawali ze swoich miejsc i tańczyli w rytm muzyki. Całość musicalu dodatkowo ubarwiały profesjonalne efekty świetlne, które również wzbudzały ogromną sensację wśród dzieci. Oprócz dobrej zabawy w przedstawieniu były ukryte elementy wychowawcze i ekologiczne. Aktorzy zachęcali do poszukiwania w życiu takich wartości jak: dobroć, serdeczność, miłość i chęć niesienia pomocy innym. Przestrzegali przed śmieceniem i hałasowaniem w lesie. Na koniec organizatorzy zorganizowali loterię i spośród wszystkich zgromadzonych wylosowali kilka osób, które otrzymały drobne upominki. Szczęściarzem w naszej grupie okazał się Nikodem Stoltman z klasy I, który otrzymał lornetkę. Po spektaklu wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się do Honolulu. Okazało się, ze to rzeczywiście doskonałe miejsce, gdzie nawet w chłodne dni można się pobawić w gorącej atmosferze przy dźwiękach wesołej muzyki. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji takich jak: zjeżdżalnie proste, kręte, tubowe i rolkowe. Korzystały z licznych elementów wspinaczki, piankowych przeszkód, licznych tuneli i zakamarków. Dużo radości dała dzieciom karuzela z kokosami. Sympatyczny personel cały czas dbał o nasze dzieci i wymyślał przeróżne animacje. Bardzo radośnie spędziliśmy ten czas, szkoda że te dwie godziny minęły tak szybko.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2019-03-18 20:10:40