ODWIEDZINY W EKSPERYMENTARIUM

Dnia 1 grudnia 2016r uczniowie klasy IV wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Chojnic. Odwiedzili Eksperymentarium mieszczące się w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym. Pani przewodnik oprowadziła dzieci po różnych stanowiskach, przekazując wiele ciekawych informacji, zadawała pytania, na które dzieci chętnie odpowiadały. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się: Rosiczka, Kocioł czarownic, Obieg wody w przyrodzie, Lot bojerem, Rozmowa znakami, Zajrzyj w przeszłość, Wiek pary i elektryczności oraz Energia z natury. Po obejrzeniu wystawy dzieci przeszły do innej sali. Brały udział w warsztatach „Laboratorium Młodego Chemika”, gdzie przeprowadzali bezpieczne doświadczenia. Po zajęciach uczniowie wraz z opiekunami urządzili sobie krótki spacer po Chojnicach. Uczniowie nieco zmęczeni, ale zadowoleni wrócili autobusem do domu.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2016-12-01 19:15:00