PASOWANIE NA UCZNIA

23 października w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia" dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i nauczycieli. Znajomość przepisów ruchu drogowego, recytowane wiersze, pięknie zaśpiewane piosenki, koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej wychowawczyni  w imieniu uczniów zwróciła się do pana dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Z okazji tej uroczystości pan dyrektor i przewodnicząca Rady Rodziców wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy oraz życzyli uczniom sukcesów w nauce.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie i przygotowali prezenty. Największą radość sprawiły dzieciom kolorowe, rozświetlone i pyszne torty. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2018-10-23 19:33:00