PATRYK SOWIŃSKI DWUKROTNYM LAUREATEM Z HISTORII

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Swornegaciach mogą pochwalić się wielkim sukcesem Patryka Sowińskiego – ucznia klasy III gimnazjum. W roku szkolnym 2015/2016 uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Historycznym, zajmując 13 miejsce. W bieżącym roku szkolnym znacznie poprawił lokatę, bo zdobył 1 miejsce w województwie pomorskim. Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii naszej szkoły. Tytuł laureata zwalnia Patryka z części egzaminu humanistycznego – historii i wiedzy o społeczeństwie.

Mamy nadzieję, że Patryk będzie rozwijał swoje zainteresowania w liceum, co zresztą ma zamiar czynić. Życzymy mu dalszych sukcesów i zdobycia kolejnych uczniowskich tytułów. Opiekunem Patryka w zakresie przedmiotów historia i wiedza o społeczeństwie jest Pan Ryszard Kontek.

Opracował Ryszard Kontek

Data dodania: 2017-05-01 18:30:00