„PEREŁKA” W FINALE XVI LIGI MATEMATYCZNEJ IM. ZDZISŁAWA MATUSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SŁUPSKU

Sukces i wielkie szczęście, Hanna Nadolna zajęła I miejsce w XVI Lidze Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego w Słupsku. Położyła konkurencję na "łopatki", jako jedyna rozwiązując zadania finałowe na 100%. Po napisanym konkursie stwierdziła, że zadania były bardzo trudne, ale wszystkie rozwiązała bezbłędnie. Hania oczekując na ogłoszenie wyników nie mogła uwierzyć w swój ogromny sukces, dopiero wręczony dyplom i nagrody to potwierdziły.

Liga matematyczna w Słupsku jest to konkurs składający się z eliminacji, półfinału i finału. Eliminacje trwają od października do grudnia. Do półfinału kwalifikuje się osoby, które przysłały wszystkie zestawy zadań domowych oraz uzyskały odpowiednią łączną ilość punktów. W półfinale uczestnik ma do rozwiązania zestaw 5 zadań. Do finału kwalifikuje się uczestników z największą ilością punktów zdobytych w eliminacjach i półfinale. O liczbie finalistów decyduje Komitet Organizacyjny. W finale uczestnik ma do rozwiązania też zestaw 5 zadań, z których każde oceniane jest od 0 do 10 punktów. O końcowej lokacie uczestnika decyduje suma punktów uzyskanych we wszystkich etapach konkursu. Tytuł laureata uzyskują osoby z największą liczbą punktów.

W 2016/2017 roku szkolnym wzięło udział czterech uczniów Oliwia Kupczyk, Paulina Jeżewska, Paweł Borzyszkowski oraz Hanna Nadolna. W eliminacjach świetnie sobie poradzili Hania oraz Paweł, Paulinie zabrakły 2 punkty do półfinału. Na półfinale Paweł uzyskał 32 punkty a Hania 46, i tutaj Pawłowi zabrakły 2 punkty do finału. Do finału zakwalifikowała się Hania.

Opracowała Krystyna Klewicz

Data dodania: 2017-04-05 18:45:00