„PIOTRUŚ PAN” I NIE TYLKO

10 marca 2018r, w sobotę, w naszej szkole zorganizowaliśmy wycieczkę do Gdyni. W wycieczce uczestniczyło 38 uczniów z oddziału przedszkolnego klas I-IV oraz 5 opiekunów.
Głównym celem naszego wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Mieliśmy możliwość obejrzenia niezwykłego przedstawienia, którego libretto w 2000r. stworzył sam Jeremi Przybora, muzykę napisał Janusz Stokłosa, wyreżyserował Janusz Józefowicz. Gwiazdorski skład autorów zapewnił przepiękną muzykę i słowa piosenek, przeplatanych tańcem, efektami 3D i zaskakującymi rozwiązaniami scenograficznymi, jak np. mechaniczny krokodyl, replika statku pirackiego, czy taniec Indian z pochodniami na widowni. Zarówno dzieci, jak i dorośli wyszli z teatru pełni wrażeń.
Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki „Eksperyment” w Gdyni. Tutaj mogliśmy zwiedzić interaktywną wystawę, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce wyzwoliło w nas kreatywność, pobudziło ciekawość świata i głód wiedzy. Półtoragodzinny pobyt wszystkim dzieciom wydawał się zbyt krótki, ale po dokonaniu zakupów drobnych pamiątek, musieliśmy wracać do autokaru.
Ostatnim przystankiem był Mc Donald w Centrum Handlowym „Riwiera”. Tu dzieci miały możliwość poznania wyglądu Centrum Handlowego oraz poznawały tajniki zachowania w miejscach publicznych, a także wyrabiały umiejętność samodzielnego zamawiania wybranych dań.
Wycieczka z pewnością na długo pozostania w naszej pamięci.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2018-03-10 11:46:00