POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY - ROSTOCK ‘2016

W  dniach 13 - 21.08.2016 zrealizowano kolejny międzynarodowy projekt w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, w którym uczestniczyli uczniowie ZS w Swornegaciach w liczbie 17 oraz 2 opiekunów.

Tym razem oprócz niemieckiej, w projekcie wzięła również udział młodzież z Czech. Program był bardzo ciekawy i różnorodny. Największą atrakcją był 5-dniowy rejs po Bałtyku, z zawijaniem do różnych portów: Rostock, Warnemünde, Sassnitz, Peenemünde oraz Świnoujście. Uczestnicy pływali dwoma holenderskimi żaglowcami: „Hendrika Bartelds” i „Regina Maris”. Podczas rejsów zostali wprowadzeni w tajniki żeglarskiego rzemiosła – nauczyli się stawiać i opuszczać żagle, porządkować i wiązać liny, zarówno podczas pięknej słonecznej pogody, jak i w czasie burzy, walcząc z wiatrem i deszczem.

Poza tym organizatorzy jak zawsze przygotowali wiele ciekawych zajęć językowych, sportowych i rekreacyjnych.

To wszystko pozwoli uczestnikom zachować miłe i oryginalne wspomnienia.

Data dodania: 2016-11-03 21:18:00
Data edycji: 2018-11-03 21:22:33