POPOŁUDNIE Z HISTORIĄ

Dnia 30 marca 2017r uczniowie klasy IV wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Chojnic. Odwiedzili Muzeum Historyczno - Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego. Mieli okazję obejrzeć eksponaty z kolekcji dotyczących: przeszłości Chojnic, jak i całego regionu. W skład wystawy wchodziła także kolekcja etnograficzna, która gromadzi zabytki z zakresu kultury materialnej i duchowej południowej części Pomorza Zachodniego – głównie Kaszub. Wśród nich znajdują się przedmioty i narzędzia służące do obróbki gleby i uprawy roślin, hodowli zwierząt, rybołówstwa, zbieractwa, tkactwa, przyrządy do przygotowywania pokarmu i przechowywania żywności oraz sprzęty domowe. Na szczególną uwagę w Bramie Człuchowskiej zasługiwał „Łużycki skarb z Charzyków” pochodzący z epoki brązu. W Baszcie „Kurza Stopa” uczniowie zapoznali się z galerią współczesnej sztuki polskiej oraz z niedawno pozyskanymi dziełami Józefa Chełmowskiego. Następnie uczestnicy wycieczki bez pośpiechu udali się na kręgielnię. Po zakończeniu rozgrywek i długim spacerze w kierunku przystanku autobusowego, dzieci wróciły do domu z uśmiechem.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2017-03-30 20:30:00