POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

POZNAJEMY  PARKI KRAJOBRAZOWE  POLSKI

W dniu 14 grudnia 2018 roku w Charzykowach odbył się etap gminny ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W konkursie wzięło udział 68 uczestników z 17 szkół podstawowych: 8 z gminy Chojnice, 4 z gminy miejskiej Chojnice, 4 z gminy Brusy oraz 1 z gminy Konarzyny. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań, za który można było uzyskać 70 punktów. Łącznie czteroosobowa reprezentacja mogła zdobyć 280 punktów. Test swoim zakresem obejmował znajomość zagadnień z biologii, geografii oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Szada Borzyszkowska, Urszula Gostomczyk i Adrian Kacalak z klasy III oraz Estera Kacalak z klasy VII. Zajęliśmy II miejsce w Gminie Chojnice zdobywając 212 punktów. Był to 3 wynik wśród wszystkich startujących szkół. Brawo dla naszych reprezentantów!!! Młodzież do konkursu przygotowała Elżbieta Pałaszyńska. Na zakończenie konkursu zwiedziliśmy Wyłuszczarnię nasion w Klosnowie i odbyło się ognisko  z pyszną grochówką oraz wręczenie nagród za etap szkolny konkursu.

Opracowała Elżbieta Pałaszyńska

Data dodania: 2018-12-14 19:05:19