PROJEKTY EDUKACYJNE

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie  klasy II gimnazjum oraz jeden uczeń klasy III, realizowali projekty edukacyjne. Cztery grupy realizowały swoje projekty, które zaprezentowali 23 czerwca 2014r. Na dzień prezentacji  projektów zaproszono przewodniczącą  Rady Rodziców, dyrektora, opiekunów, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów. Przed główną prezentacją projektów gimnazjalnym zaprezentowały się uczennice klasy VI. Tematem była motoryzacja. Dziewczyny wykonały zdjęcia, wykresy porównania, a na koniec były pytania i nagrody.

Pierwsza swoją prezentację zaczęła grupa pod opieką pani Marzeny Borzyszkowskiej, jej tematem były „Zwyczaje i obrzędy na Kaszubach”. Na początku dowiedzieliśmy się jakie obrzędy występują na Kaszubach. Następnie przedstawiono film pokazujący owe zwyczaje i obrzędy. Na koniec odbył się mały quiz.

Druga grupa pod opieką pana Ryszarda Kontka zajęła się drewnianym kościółkiem we Wdzydzach Kiszewskich. W swojej prezentacji przedstawili zdjęcia elementów z kościółka z ciekawymi opisami.

Jako trzecia zaprezentowała się grupa pani Małgorzaty Michalewskiej. Tematem była „Tolerancja”. Uczniowie przedstawili w prezentacji różne religie oraz inne aspekty dotyczące tolerancji. Poznaliśmy wyniki ankiety, z której dowiedzieliśmy się, że jesteśmy tolerancyjni. Najbardziej podobały nam się scenki, przedstawiające problem  HIV/AIDS i związaną z nim nieznajomość i nietolerancję.

Ostatnia grupa pod opieką pani Justyna Wojdyło zaprezentowała „Czas wolny dawniej i dziś”. W prezentacji wykorzystali rekwizyty teraźniejsze oraz te, które były wykorzystywane dawniej. Na podsumowanie obejrzeliśmy film w wykonaniu uczniów, jak się bawiono dawniej a jak czas spędzają obecnie.

Data dodania: 2015-06-23 19:31:00
Data edycji: 2018-11-08 19:34:16