PROJEKTY GIMNAZJALNE

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie  klasy II gimnazjum  realizowali projekty edukacyjne. Cztery grupy realizowały swoje projekty, które zaprezentowali 21 czerwca 2016r. Na dzień prezentacji  projektów zaproszono przewodniczącą  Rady Rodziców, dyrektora, opiekunów, wychowawców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów. Poziom wszystkich grup był bardzo wysoki, każda grupa włożyła wiele pracy w swój projekt, między I a IV miejscem była różnica 1 punktu procentowego.

Pierwsza swoją prezentację zaczęła grupa pod opieką pani Magdy Niesiołowskiej , jej tematem były „Wybrane rośliny lecznicze w Polsce”. Na początku w prezentacji multimedialnej zaprezentowano rośliny lecznicze. Niektóre z nich uczennice wspólnie z opiekunem zebrały. Przygotowano z nich napary, syropy i herbatki. Ponadto został wykonany zielnik, z którego można się dowiedzieć  o zastosowaniu roślin w lecznictwie. Na koniec odbył się mały quiz.

Druga grupa wybrała temat „Autorytet y są wśród nas” . Wspólnie z opiekunem  panią Małgorzatą Michalewska przeprowadzili ankietę wśród młodzieży szkolnej. Wyniki przedstawili w swojej prezentacji. Podczas prezentowania projektu i prezentacji  wykazali się dużą umiejętnością techniki informacyjnej.

Jako trzecia zaprezentowała się grupa pani Donaty Gierszewskiej. Grupa zajęła się  „Wpływem ludności na charakter wsi Swornegacie”. Podczas prac projektowych uczennice zbierały zdjęcia, przeprowadzały wywiady ze swoimi dziadkami. Swoją pracę przedstawiły jako dziennikarki , wykorzystując wcześniej nakręcony materiał.

Ostatnia grupa pod opieką pani Violetty Bucław zaprezentowała „Multimedialny spacer po szkole”. W prezentacji wykorzystano filmy każdej klasy z wychowawcą. Na podsumowanie obejrzeliśmy film w wykonaniu uczniów całej klasy II, jak się bawiono podczas lekcji.

Data dodania: 2016-06-21 17:01:00
Data edycji: 2018-11-10 17:04:03