regulaminwniosektematy

   

Sprawozdanie z „Dnia Projektów” w roku szkolnym 2016/2017

 

    Już po raz szósty odbył się dzień projektów. Uczniowie  klasy II gimnazjum realizowali swoje projekty edukacyjne, które zaprezentowali 19 czerwca 2017r. Na dzień prezentacji  projektów zaproszono przewodniczącą  Rady Rodziców, dyrektora, opiekunów, wychowawców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów.

Pierwsza swoją prezentację zaczęła grupa pod opieką pani Magdy Niesiołowskiej, jej tematem były „Witaminy i tajemniczy świat „E””. Na początku w prezentacji multimedialnej zaprezentowano witaminy i ich występowanie. Następnie obejrzeliśmy film „Wiem co jem”, w którym wystąpili uczniowie no i oczywiście witaminy. Grupa zaprezentowała teledysk do piosenki własnego autorstwa pt. ”Owoce świata”. Na koniec odbył się mały quiz, zwycięzcy otrzymali owocowe szaszłyki.

Druga grupa wybrała temat „Woda białe bogactwo”. Uczniowie przeprowadzili ankietę wśród młodzieży szkolnej. Wyniki przedstawili w swojej prezentacji. Na koniec zaprezentowali filmik z doświadczenia, jak wykonać filtr do wody.

Jako trzecia zaprezentowała się grupa pani Violetty Bucław. Grupa zajęła się udowodnieniem, że YouTube to raczej śmietnik. Z prezentacji dowiedzieliśmy się, że 10% na youtube to tutorial czyli filmiki uczące.

Ostatnia grupa pod opieką pani Małgorzaty Michalewskiej badała „Uzależnienia współczesne niewolnictwo”. W prezentacji wykorzystano film „Trudne sprawy”, ukazujące różne spojrzenie na narkotyki.

Temat

Grupa

punkty

Witaminy i tajemniczy świat „E”

1.Kolter Karolina

2.Miszewski Mateusz

3.Stoltamann Zuzanna

4.Myszka Kamil

99,6%

Uzależnienia - współczesne niewolnictwo

1. Majer Agata

2. Kontek Natalia

3. Kupczyk Patrycja

4.Paulina Fojuth

98,5%

Youtube – źródło wiedzy czy śmietnik?

1.Szulc Wiktoria

2.Szulc Natalia

3.Hamernik Mateusz

4.Nawrat Daria

88,3%

Woda białe bogactwo

1.Zieliński Filip

2.Warszewski-Nenca Klaudiusz

3.Pawlak Bartosz

4.Ryduchowski Kacper

83,4%

Opracowała Krystyna Klewicz

.

 

GRUPY PROJEKTOWE W KLASIE II GIMNAZJUM     

ROK SZKOLNY 2016/2017

TEMAT PROJEKTU

GRUPA UCZNIÓW

OPIEKUN

Uzależnienia- współczesne niewolnictwo

Agata Majer

Natalia Kontek

Paulina Fojuth

Patrycja Kupczyk

Małgorzata Michalewska

 

Youtube – źródło wiedzy czy śmietnik?

Daria Nawrat

Wiktoria Szulc

Natalia Szulc

Mateusz Hamernik

Violetta Bucław

Witaminy i tajemniczy świat „E”

Zuzanna Stoltmann

Karolina Kolter

Mateusz Miszewski

Kamil Myszke

Magdalena Niesiołowska

Woda – białe bogactwo

Bartosz Pawlak

Kacper Ryduchowski

Klaudiusz Warszewski-Nenca

Filip Zieliński

Tomasz Gierszewski

 

Sprawozdanie z „Dnia Projektów” w roku szkolnym 2015/2016

    W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie  klasy II gimnazjum  realizowali projekty edukacyjne. Cztery grupy realizowały swoje projekty, które zaprezentowali 21 czerwca 2016r. Na dzień prezentacji  projektów zaproszono przewodniczącą  Rady Rodziców, dyrektora, opiekunów, wychowawców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów. Poziom wszystkich grup był bardzo wysoki, każda grupa włożyła wiele pracy w swój projekt, między I a IV miejscem była różnica 1 punktu procentowego.

    Pierwsza swoją prezentację zaczęła grupa pod opieką pani Magdy Niesiołowskiej , jej tematem były „Wybrane rośliny lecznicze w Polsce”. Na początku w prezentacji multimedialnej zaprezentowano rośliny lecznicze. Niektóre z nich uczennice wspólnie z opiekunem zebrały. Przygotowano z nich napary, syropy i herbatki. Ponadto został wykonany zielnik, z którego można się dowiedzieć  o zastosowaniu roślin w lecznictwie. Na koniec odbył się mały quiz.

    Druga grupa wybrała temat „Autorytet y są wśród nas” . Wspólnie z opiekunem  pani ą Małgorzatą Michalewska przeprowadzili ankietę wśród młodzieży szkolnej. Wyniki przedstawili w swojej prezentacji. Podczas prezentowania projektu i prezentacji  wykazali się dużą umiejętnością techniki informacyjnej.

    Jako trzecia zaprezentowała się grupa pani Donaty Gierszewskiej. Grupa zajęła się  „Wpływem ludności na charakter wsi Swornegacie”. Podczas prac projektowych uczennice zbierały zdjęcia, przeprowadzały wywiady ze swoimi dziadkami. Swoją pracę przedstawiły jako dziennikarki , wykorzystując wcześniej nakręcony materiał.

    Ostatnia grupa pod opieką pani Violetty Bucław zaprezentowała „Multimedialny spacer po szkole”. W prezentacji wykorzystano filmy każdej klasy z wychowawcą. Na podsumowanie obejrzeliśmy film w wykonaniu uczniów całej klasy II, jak się bawiono podczas lekcji.

Temat

Grupa

punkty

Multimedialny spacer po szkole

1.Rosa Mateusz

2.Hapka Patryk

3.Stoltamann Dominik

97%

Wpływ  ludności na charakter wsi Swornegacie

1.Schada Borzyszkowska Ewa

2.Krzoska Monika

3.Jankowska Zuzanna

4.Werachowska Aleksandra

96,6%

Autorytety są wśród nas

1.Sowiński Patryk

2. Świątek Brzeziński Dawid

3.Pepliński Patryk

4.Majer Dawid

96,4%

Wybrane rośliny lecznicze w Polsce

1.Gostomczyk Ewelina

2.Majer Anna

3.Jażdżewska Katarzyna

96%

 

.

 

Sprawozdanie z „Dnia Projektów” w roku szkolnym 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klasy II gimnazjum oraz jeden uczeń klasy III, realizowali projekty edukacyjne. Cztery grupy realizowały swoje projekty, które zaprezentowali 23 czerwca 2014r. Na dzień prezentacji  projektów zaproszono przewodniczącą  Rady Rodziców, dyrektora, opiekunów, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów. Przed główną prezentacją projektów gimnazjalnym zaprezentowały się uczennice klasy VI. Tematem była motoryzacja. Dziewczyny wykonały zdjęcia, wykresy porównania, a na koniec były pytania i nagrody.

Pierwsza swoją prezentację zaczęła grupa pod opieką pani Marzeny Borzyszkowskiej, jej tematem było „Zwyczaje i obrzędy na Kaszubach”. Na początku dowiedzieliśmy się jakie obrzędy występują na Kaszubach. Następnie przedstawiono film pokazujący owe zwyczaje i obrzędy. Na koniec odbył się mały quiz.

Druga grupa pod opieką pana Ryszarda Kontka zajęła się drewnianym kościółkiem we Wdzydzach Kiszewskich. W swojej prezentacji przedstawili zdjęcia elementów z kościółka z ciekawymi opisami.

Jako trzecia zaprezentowała się grupa pani Małgorzaty Michalewskiej. Tematem była „Tolerancja”. Uczniowie przedstawili w prezentacji różne religie oraz inne aspekty dotyczące tolerancji. Poznaliśmy wyniki ankiety, z której dowiedzieliśmy się że jesteśmy tolerancyjni. Najbardziej podobały nam się scenki, przedstawiające problem  HIV/AIDS i związaną z nim nieznajomość i nietolerancję.

Ostatnia grupa pod opieką pani Justyna Wojdyło zaprezentowali „Czas wolny dawniej i dziś”. W prezentacji wykorzystali rekwizyty teraźniejsze oraz te, które były wykorzystywane dawniej. Na podsumowanie obejrzeliśmy film w wykonaniu uczniów, jak się bawiono dawniej a jak czas spędzają obecnie.

Komisja przyznała punkty od 1 do 10. Poziom prezentacji projektów był wyrównany.

 

.

                                              

Temat

Grupa

Punkty
Zwyczaje i obrzędy na Kaszubach

Paulina Kiedrowska

Weronika Stoltmann

Jakub Szulc

Pa  Paweł Szada Borzyszkowski

Adam Dalecki

Sylwester Prądzinski

94%
Czas wolny dawniej i dziś

Łukasz Gemba

Agata Januszewska

Beata Ryduchowska

Dominika Rudnik

Wiktoria Stachowicz

93%
Tolerancja

Damian Gostomczyk

Agnieszka Gierszewska

Zofia Sarwas

Szymon Półczyński

Adrian Wojciechowski

92,5%
Drewniany kościółek p.w. św. Barbary we Wdzydzach Kiszewskich

Piotr Grzebin

Jakub Jakubowski

Wojciech Depka Prądziński

Tomasz Stoltmann 

88%

                                                  

                                                                                   

 

Dzień Projektów -czerwiec 2014 roku, w którym wystąpiło pięć grup z klasy II.

 

W roku szkolnym 2013/2014 klasa II gimnazjum, realizowała projekty edukacyjne. Pięć grup realizowało swoje projekty, które zaprezentowali 26 czerwca 2014 roku. Na dzień prezentacji projektów zaproszono przewodniczącą oraz członka Rady Rodziców, dyrektora, opiekunów, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów.

Pierwsza swoją prezentację zaczęła grupa pod opieką pani Urszuli Szulc, jej tematem było „Sztuka naszym hobby”. Na początku zapoznano nas z teorią dotyczącą hobby, sztuką, muzyką oraz plastyką. Następnie przedstawiono wywiady przeprowadzone wśród naszych uczniów i absolwentów, którzy realizują swoje pasje z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością. Wśród nich znalazły się Marta Kurzak-aktorka, Damian Rudnik sportowiec, Elżbieta Jakubowska- malarka. Prace Eli zostały wyeksponowane podczas prezentacji. Koleżanki ze szkoły też pochwaliły się swoimi pracami, a Ewa Szada Borzyszkowska zagrała pięknie na pianinie. Na koniec dziewczęta przeprowadziły krótki quiz „Znani i lubiani”. Autorkami były Anna Trzebiatowska, Natalia Thiede, Oliwia Drobińska. czytaj więcej

.

 

Jako druga przedstawiła się grupa pod opieką pani Donaty Gierszewskiej. „Tworzymy film” to temat projektu zrealizowany dosłownie. Scenariusz do filmu został opracowany przez uczniów na podstawie książki, ale wszelkie prace związane z filmem uczniowie zrealizowali we własnym zakresie, charakteryzacje, kostiumy, sprzęt no i oczywiście grę. Aktorzy wspaniale zagrali swoje role, film bardzo się podobał publiczności oraz komisji oceniającej gdyż uzyskał najwyższą ocenę. Aktorami byli Agata Naparty, Joanna Lemańczyk, Jakub Miszewski oraz Kamil Kolter.

.

 

Następna grupa pod kierunkiem pani Krystyny Klewicz przybliżyła „Naszą matematykę”. Po krótkiej teorii i przybliżeniu dwóch polskich matematyków, jedna z uczennic wykonała trójkąt równoboczny z kartki A4 a potem nastąpiła gra w bingo matematyczne. Każdy z obecnych otrzymał karteczkę z 9 liczbami, które były wynikami działań. Pierwszy uczeń, który skreślił bingo uzyskał nagrodę, pan dyrektor również miał szczęście . Jednak to była tylko zabawa.  W maju uczennice zorganizowały konkurs matematyczny „Jeden z dziesięciu” dla uczniów szkoły podstawowej, z której przedstawiono zdjęcia oraz krótkie filmiki. Środki na nagrody pozyskały od Rady Rodziców. Matematyczkami były: Martyna Miszewska, Agata Gostomczyk, Agata Kiedrowska, Anna Gostomczyk.

.

 

„Zabytki kaszubskiej architektury drewnianej w mojej wsi i najbliższej okolicy” przedstawiła grupa pod opieką pana Ryszarda Kontka. Uczniowie wykonali mnóstwo zdjęć, sfotografowali młyny, chaty, kościoły. Wszystko przedstawili szczegółowo i z dokładnymi opisami. Fotografami byli Bartosz Jażdżewski, Tomasz Szada Borzyszkowski, Mateusz Kiełpiński.

.

 

Ostania grupa pod opieką pani Elżbiety Jażdżewskiej pokazała nam „Różne sposoby nauki języków obcych”. Po wprowadzeniu odegrały uczennice scenkę, a potem były różne gry i zabawy w języku obcym. Należało rozpoznać kolor. Podać nazwę zwierzęcia. Uczniowie bawili się w głuchy telefon. Autorami projektu były: Kinga Fojuth, Eliza Thiede, Marta Bukowska, Katarzyna Kiełpińska.

.

 

Na koniec komisja oceniająca przyznała punkty, które zostały podliczone i zamienione na procenty. Wszystkie projekty zostały bardzo wysoko ocenione, różnice były bardzo niewielkie.

I miejsce - „Tworzymy film” – 99,5%

II miejsce - „Nasza matematyka” – 99%

III miejsce – „Sztuka naszym hobby” - 91,5%

IV miejsce – „Zabytki kaszubskiej architektury drewnianej w mojej wsi i najbliższej   okolicy” - 91%

V miejsce - „Różne sposoby nauki języków obcych” - 82,5%.

Dzień projektów zakończył się koncertem rapera Łukasza Kurpeta, który opowiadał o swoim życiu .

.

 

Dzień Projektów -czerwiec 2013 roku,  w którym wystąpiło pięć grup ,cztery z klasy II i jedna z klasy III.

Nazwisko i imię nauczyciela Temat Ocena projektu

Burczyk Elżbieta

ks. Wojciech Książkiewicz

Symbole religijne w krajobrazie parafii Swornegacie

99%

Dorszyńska Dorota

 Gra edukacyjna "Balladyna" lub inna lektura

87%

Modzelewska Sabina

Kalendarz dni świątecznych w Wielkiej Brytanii

98%

Blank Elżbieta

Chemia w kuchni

94%

Klewicz Krystyna

Muzyka dawniej i dziś

72%

 

 

Dzień Projektów -czerwiec 2012 roku,  w którym wystąpiły trzy grupy uczniów kl. II

 

 

 

Dzień Projektów-styczeń 2012 w którym wystąpiły trzy grupy ucz. kl. III


Proces produkcji papieru  wymaga  cierpliwości i pracy zespołowej, że przygotowali za mało ulotek propagujących formy oszczędzania, dlatego za  tę nieuzasadnioną oszczędność tej grupie przyznali punktów 8.  Ostatnia prezentacja projektu była nieco odmienna od pozostałych, rzecz działa się w restauracji angielskiej Opiekunem projektu była pani Sabina Jażdżewska, naucz. j. ang.. Kelnerką była Marta Gierszewska, gośćmi: Monika Werachowska i w roli męskiej, Aurelia Kwiatkowska. Tłumaczem dialogów angielskich była Magda Łońska. Dania serwowane w tej restauracji były wcześniej przygotowywane w kuchni szkolnej pod czujnym okiem  pani Mirki Kak. Ich kulinarne zmagania mogliśmy zobaczyć na prezentacji zdjęć w końcówce ich występu. Wścibscy "Młodzi dziennikarze" w trakcie prezentacji dopatrzyli się marnowania jedzenia, a wcześniejsza grupa uczyła oszczędzania. Zdjęcia ponadto odtajniły jakość garnków, w których gotowali dla siebie jedzenie, chyba ze składu złomu:) Ocena redakcyjna dla tej grupy- 8 pkt. Podsumowując, była to pierwsza taka szkolna impreza edukacyjna, i bardzo ciekawa.