PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

W przeddzień przerwy świątecznej przedszkolne maluchy oraz uczniowie klas II do IV spotkali się w internackiej świetlicy, aby obejrzeć występ wychowanków oddziału przedszkolnego i uczniów klasy I. Dzięki przygotowanej inscenizacji dzieci miały możliwość poznać wielkanocne tradycje, te wszystkim znane i te mniej znane. Powszechnie znane są: palmy wielkanocne, "zajączek" i "śmigus-dyngus". Zaś mniej pamiętamy o kołatkach, pogrzebie żuru, przybijaniu śledzia czy ludowym "koguciku". Mieli możliwość przypomnieć sobie wszystkie te tradycje a po usłyszeniu życzeń świątecznych pośmialiśmy się trochę w trakcie symbolicznego "śmigusa". Odrobina wody raczej nikomu nie  zaszkodziła, nawet dorośli wychodzili ze świetlicy z uśmiechem na twarzy.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2018-03-29 12:46:00