PRZYBĄDŹ DO NAS MIKOŁAJU!

Zwyczaj obdarowywania się prezentami 6 grudnia ma swoje początki w średniowieczu, ok. tysiąca lat po śmierci Mikołaja z Miry. W naszej tradycji pamięć o św. Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana przez kolejne pokolenia. Dlaczego? Ponieważ jest to idealna okazja do podziękowania bliskiej osobie poprzez prosty upominek czy obmyślenie niespodzianki. O określonej porze uczniowie zebrali się w stołówce i z niecierpliwością wyczekiwali dźwięku dzwoneczków doczepionych do czerwonej czapki. Oczekiwany Mikołaj zjawił się i tego roku. Obdarował słodkościami uczniów od przedszkola do klasy III. Koło teatralne powitało, a także pożegnało Mikołaja inscenizacjami, a wszystkie dzieciaki zaśpiewały kilka znanych piosenek. Nie zabrakło zdjęcia Mikołaja próbującego uściskać wszystkie dzieci. Wychowawczynie serdecznie dziękują rodzicom, którzy pomogli przygotować brodatemu przyjacielowi słodkie upominki.

Samorząd SP przygotował Quiz Mikołajkowy. Pytania dotyczyły zarówno Mikołaja z Laponii, jak i prawdziwego św. Mikołaja. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nagrodą były lizaki ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy kolegom za zainteresowanie, a rodzicom za wsparcie.

Data dodania: 2014-12-06 21:20:00
Data edycji: 2018-11-07 21:34:24