ŚLADAMI JEZIOR KASZUBSKICH

W piątek, 19 maja 2017 roku, siedmioro uczniów Zespołu Szkół w Swornegaciach, korzystając z pięknej pogody wyjechało na wycieczkę rowerową po Kaszubach. Trasa wycieczki przebiegała przez Zbrzycę, Śluzę, Laskę, Asmus i Drzewicz. Przejeżdżając przez Śluzę, młodzież uszanowała pamięć po zmarłym żołnierzu poległym w tych stronach, zapalając znicz i modląc się w ciszy. W dalszej części wycieczki uczniowie pod okiem opiekunów podziwiali piękno kaszubskich jezior: Czarne i Zmarłe. Kiedy dojechali do miejscowości Laska, po kaszubsku brzmi ona Lôska, postanowili obejrzeć pomnik przyrody, którym jest 400-letni dąb „Łokietek". Potem młodzież udała się na ognisko, aby nabrać sił do dalszej jazdy rowerem. Uczestnicy wycieczki podziwiając piękne krajobrazy, zapomnieli o zmęczeniu i zadowoleni wrócili do domu.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2017-05-19 18:13:00