ŚLUBOWANIE GIMNAZJALISTY

6 października 2015 roku uczniowie klasy I gimnazjum zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej do Gimnazjum w Swornegaciach podczas uroczystości pasowania na gimnazjalistę, która odbyła się w stołówce szkolnej.

Jak co roku, uroczystość miała wyjątkowy charakter, a swoją obecnością zaszczycili ją dyrektor Zdzisław Bucław, przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Kolter, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, i oczywiście najważniejsi uczniowie klasy pierwszej.

Ceremonia pasowania na gimnazjalistę rozpoczęła się od hymnu i złożenia przysięgi przez uczniów. Z rąk Dyrektora Z. Bucława uczniowie otrzymali „Zaświadczenia o przyjęciu do braci uczniowskiej gimnazjum, a co za tym idzie uzyskanie wszelkich praw i przywilejów, a także i obowiązków gimnazjalisty”. Następnie pani Ewa Kolter wraz z wychowawczynią panią Ewą Gierszewską wręczyła niespodzianki a były nimi pomarańcze.

W dalszej części uroczystości uczniowie klasy I zaprezentowali zdolności aktorskie i recytatorskie przedstawiając program artystyczny p.t. „Szkoła jak ze snów”, do którego przygotowywali się pod okiem wychowawczyni.

Po części oficjalnej uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami wymyślonymi przez starszych kolegów i koleżanki. Był to prawdziwy chrzest podczas którego pierwszoklasiści musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami, które każdy pełnoprawny uczeń gimnazjum posiadać powinien. Pierwszoklasiści wykonywali zadania symbolizujące codzienne życie gimnazjalisty.  Nad prawidłowym wykonaniem zadań czuwała klasa druga gimnazjum z wychowawczynią panią Dorotą Dorszyńską.

Podczas zabaw gimnazjaliści przechodzili po jałowcu trzymając koleżanki na rękach, przenosili „plecak gimnazjalisty” po równoważni. W przygotowanych przez starszych kolegów plecakach znalazły się różne stroje, w które musieli się przebrać i jak najciekawiej zaprezentować.

Następnie odbył się konkurs malowania krowy z zamkniętymi oczami. Jedną z konkurencji było jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku. Ostatnie zadanie podczas pasowania polegało na udzielaniu odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin wiedzy.

Na koniec gimnazjaliści udali się na poczęstunek przygotowany przez ich rodziców i na dyskotekę.

Cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, uczniowie byli rozbawieni  i panowała wesoła atmosfera.  Każdy na długo zapamięta ten dzień.

Data dodania: 2015-10-07 17:54:00
Data edycji: 2018-11-07 17:56:45