SPOTKANIE WIGILIJNE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM Z RODZICAMI

W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, dzieci w Oddziale przedszkolnym poznają tradycje świąteczne. W tym roku bliżej poznały symbolikę świąt: strojenie choinki, tradycję obdarowywania prezentami, składania życzeń świątecznych, spożywania kolacji wigilijnej, symbol Gwiazdy Betlejemskiej, kolędowanie.

Rodzice zaś przygotowali dla wszystkich różne potrawy wigilijne, np.: rybę w galarecie, sałatkę warzywną, pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki z grzybami, piernik, barszcz czerwony…

Po występie dzieci, wszyscy wysłuchali fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu. Podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne. A pod obrusem znalazło się sianko, na stole dodatkowe nakrycie dla „spóźnionego wędrowca”.

To był miły wieczór zarówno dla dorosłych, którzy wzruszali się w trakcie występów swoich dzieci, również dla dzieci, które poznały różnorodne potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców. DZIECI DZIĘKUJĄ RODZICOM-BYŁO PYSZNIE!

Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2018-12-18 12:59:35