SPRAW, ABY DZIECI W SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ”

„Spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę” to już kolejna akcja UNICEF, do której przyłączyła się nasza szkoła. Od kilku lat staramy się, w miarę możliwości, pomagać i zbierać fundusze dla dzieci żyjących w ubogich rejonach świata.
Realizacja akcji rozpoczęła się już w grudniu 2017 od zaznajomienia uczniów z sytuacją dzieci żyjących w Syrii. Zaprezentowany został materiał filmowy oraz dodatkowe informacje na temat sytuacji w tym regionie świata. Uczniowie zapoznani zostali z celami akcji. Wzbudzano w nich poczucie solidarności z ich rówieśnikami żyjącymi w Syrii, a także zachęcano do włączenia się w pomoc.
Na dowód solidarności przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowany został w ganku kościoła p.w. św. Barbary w Swornegaciach „Kiermasz świąteczny”, w czasie którego można było nabyć wytwory świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej wsi. Kolejna akcja odbyła się w 8 marca w Dzień Kobiet, wtedy to przeprowadzony został kiermasz ciast pod hasłem: ,,Zamiast kwiatka kup kawałek ciastka”. Wszystkie przepyszne ciasta upieczone zostały przez rodziców uczniów kl. VII. Kiermasz przeprowadzony został na przerwach międzylekcyjnych i cieszył się wielkim zainteresowaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli. Całkowity dochód ze sprzedaż ozdób świątecznych oraz ciast w kwocie 654,12 przekazany został na konto UNICEF.
Wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i wsparli naszą inicjatywę, serdecznie dziękujemy!!!

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2017-11-13 18:44:00