ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Czas zbiorów ziemniaczanych - wykopki zakończony. W tym roku towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda. Korzystając z tej aury, a zarazem chcąc uczcić zakończenie tych prac uczniowie klasy II wybrali się na pieszą wędrówkę do gospodarstwa ich kolegi Piotrka. Czekało tam już na nich rozpalone ognisko, do którego zaraz po przybyciu każde z dzieci wrzuciło ziemniaki. Czekając na nie piekliśmy w ognisku kiełbaski i zajadaliśmy się pysznymi babeczkami upieczonymi przez mamę Piotrka. Tata Piotrka oprowadził nas po gospodarstwie. Obserwowaliśmy cielaczki, zabawę królików, mogliśmy kiszonką karmić krowy. Chłopców zainteresowały maszyny rolnicze, szczególnie nowy traktor. Był czas na wspólną zabawę. Pobyt na świeżym powietrzu pobudził apetyt, więc pieczone ziemniaki smakowały jak z najlepszej kuchni świata. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2016-10-06 17:19:00