SZLACHETNA PACZKA '2014

Szlachetna Paczka jest projektem, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. W tym magicznym okresie świąt, kiedy wrażliwość i chęci niesienia pomocy pukają w nasze serduszka, każdy może spełnić czyjeś marzenia. Nasza szkoła już drugi raz wzięła udział w projekcie i wysłała aniołka, który ziścił pragnienia pewnej rodziny z okolic Chojnic. Uczniowie, a także mieszkańcy Swornegaci zbudowali małemu aniołkowi ogromne skrzydełka. Każdy zaangażował się jak mógł. Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy i najpotrzebniejszych produktów. Zakupiliśmy pralkę automatyczną oraz buty i odzież dla chłopca. Uczniowie przynieśli produkty spożywcze (kawa, herbata, cukier, mąka, nutella, puszki z owocami i warzywami, konserwy, makaron) i chemiczne (proszek do prania, żel pod prysznic, płyny do mycia etc.). Dzięki naszej pomocy ta rodzina otrzyma coś o czym bardzo marzyła. Pierwszą w życiu nową rzecz. Pralkę, dzięki której ubrania będą pachnieć czystością. Kurtkę, która ogrzeje chłopca podczas zabawy na śniegu. Nutellę, która osłodzi kromkę chleba. Ale przede wszystkim otrzymali od nas miłość do bliźniego. Otrzymali coś co nie przeminie. Nasz aniołek już nigdy ich nie opuści.

Data dodania: 2014-11-13 18:17:00
Data edycji: 2018-11-13 18:23:36