TYDZIEŃ Z TABLICZKĄ MNOŻENIA - Szkoła Podstawowa Swornegacie

TYDZIEŃ Z TABLICZKĄ MNOŻENIA

30 wrzeÅ›nia 2016r. w naszej szkole obchodziliÅ›my VI Åšwiatowy DzieÅ„ Tabliczki Mnożenia organizowany przez WKM logo wtmday Rachmistrz pod hasÅ‚em: „MÅ‚odsi sprawdzajÄ…, czy starsi tabliczkÄ™ mnożenia znajÄ…”.

DzieÅ„ ten miaÅ‚ na celu zachÄ™cić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, którÄ… zapomnieli w ciÄ…gu wakacji, a dorosÅ‚ym dać możliwość popisania siÄ™ przed dziećmi Å›wietnÄ… znajomoÅ›ciÄ… tabliczki mnożenia.

AkcjÄ™ rozpoczÄ™liÅ›my od wywieszenia plakatów i informacji oraz udekorowania szkoÅ‚y. Każda klasa przygotowaÅ‚a plakaty – reklamy o tabliczce mnożenia. Uczniowie zaczÄ™li przypominać sobie tabliczkÄ™ mnożenia i wzajemnie sprawdzać swojÄ… wiedzÄ™. Przez trzy dni obowiÄ…zywaÅ‚a zabawa „hasÅ‚o dnia”, tzn. dziaÅ‚ania z tabliczki mnożenia.  Poprzez zabawÄ™ Å‚atwiej byÅ‚o ćwiczyć tabliczkÄ™. Najbardziej podobaÅ‚a siÄ™ uczniom gra w „bingo”. Gry planszowe wywieraÅ‚y wiele emocji, uczniowie chÄ™tniej i z wiÄ™kszym zapaÅ‚em ćwiczyli tabliczkÄ™. Poznawali też różne sposoby szybkiego mnożenia. W czwartek powoÅ‚ane zostaÅ‚y komisje do przeprowadzenia egzaminu. KlasÄ™ III i IV egzaminowaÅ‚y: Julia Borzyszkowska (kl. VI), Paulina Jeżewska (kl.VI); klasÄ™ V i VI egzaminowaÅ‚y: Anna Dolna (kl.VI), Oliwia Kupczyk (kl. VI); gimnazjum – Anna Majer i Zuzanna Jankowska (kl.IIIg).

W piÄ…tek  każdy mógÅ‚ zdać egzamin z tabliczki mnożenia przed komisjÄ… zÅ‚ożonÄ… z uczniów - egzaminatorów i otrzymać certyfikat oraz tytuÅ‚ Ekspert Tabliczki Mnożenia czyli MT Expert. Egzaminy pisemne odbywaÅ‚y siÄ™ w czasie przerw na boisku. W egzaminie wzięło udziaÅ‚ 54 uczniów ze szkoÅ‚y podstawowej i 36 z gimnazjum. Poza tym na lekcjach matematyki uczniowie rozwiÄ…zywali Å‚amigÅ‚ówki zwiÄ…zane z tabliczkÄ… mnożenia.

Tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA uzyskało :

klasa III – 5 – 36

klasa IV –11 - 92%

klasa V –9-64%

klasa VI -13–72%

klasa I  -4-33 %klasa II –9-60%

klasa III –10-67%

Na podsumowaniu tygodnia tabliczki mnożenia, uczniowie klasy III przestawili wierszyki o tabliczce mnożenia. Uczniowie bawili siÄ™ tabliczkÄ… mnożenia, ukÅ‚adali domino tabliczkowe. Każda z klas przedstawiÅ‚a swoje reklamy z tabliczkÄ… mnożenia. Uczniowie klasy IV przedstawili swoje wierszyki o tabliczce mnożenia zwiÄ…zane z czekoladÄ…. Ekspertom zostaÅ‚y wrÄ™czone pamiÄ…tkowe plakietki Ekspert Tabliczki Mnożenia czyli MT Expert.

Opracowała Krystyna Klewicz

Data dodania: 2016-09-30 17:32:00