WAKACJE W NIEMCZECH

Już po raz trzeci w ramach Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży między zaprzyjaźnionymi miejscowościami uczniowie z Zespołu Szkół w Swornegaciach spotkali się na letnim wypoczynku z dziećmi i młodzieżą z niemieckiego miasta Grabow na terenie Niemiec. (oraz 3-krotny udział w Spartakiadzie Sportowej Dzieci i Młodzieży w Ludwigslust)

Na zaproszenie niemieckich przyjaciół 17 osobowa grupa młodzieży i 2 wychowawczynie naszej szkoły wyjechały (termin pobytu 14.07-23.07.2014r.) na letni wypoczynek do Ośrodka Wypoczynkowo - Rekreacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Parku Krajobrazowym Grünheide niedaleko miasta Auerbach Vogtland. Ten ośrodek wypoczynkowy położony jest w wiekowym lesie świerkowo - jodłowym. Na terenie ośrodka znajdowały się 2 stołówki, korty tenisowe, boiska do piłki ręcznej i siatkowej oraz inne atrakcje.

W trakcie 10-ciodniowego pobytu w tym ośrodku 30-osobowa grupa młodzieży niemieckiej  i uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w bogatym programie zajęć rekreacyjno - edukacyjnych. Uczestnicy wzięli udział  w zajęciach z geocoachingu, rozwijali swoje umiejętności na warsztatach kreatywnych z plastyki. Brali udział w wycieczce do podziemnych jaskiń („Smocza Jama” w Syrau), grach terenowych „Po drodze z naturą” oraz „Zdobądź flagę”. Rywalizowali w trakcie gry w piłkę nożną i siatkową oraz zajęć wspinaczkowych czy gry w kręgle i minigolfa. Wypoczynku dostarczył pobyt na basenach w dzielnicy Auerbach Brunn. Niezapomniane wrażenia wywiozły dzieci podczas zwiedzania wystawy kosmicznej w Morgenröthe - Rautenkranz oraz w trakcie wspólnych zabaw w Parku Wodnym Eibenstock. Liczne okazje do integracji podczas wspólnych spacerów, ognisk i dyskotek sprawiły, że wszyscy uczestnicy z wielką tęsknotą czekają na kolejne spotkania.

W sierpniu w dniach 11-20 nastąpi rewizyta młodzieży z Grabow (młodzież niemiecka będzie gościła w Swornegaciach po raz trzeci). Spotkanie to jest możliwe dzięki dofinansowaniu programu pobytu w ramach projektu polsko-niemieckiej współpracy młodzieży z Biura PNWM w Poczdamie oraz zaangażowaniu dyrektora oraz nauczycieli pracowników obsługi i administracji  Zespołu Szkół w Swornegaciach

Data dodania: 2014-07-03 22:54:00
Data edycji: 2018-11-03 22:57:18