WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

6.06.2014r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat "Zaplątani w sieć", które prowadziła przedstawiciel PPP w Chojnicach psycholog mgr Hanna Rudnik Tarka. Zajęcia zostały przeprowadzone w 3 grupach: klasy I-III, klasy IV-VI szkoły podstawowej i klasy I-III gimnazjum. Uczniom przedstawiono serię filmów poruszających, właśnie to zjawisko. Korzystanie z Internetu jest tak powszechne, że stało się nową metodą komunikacji, wymiany informacji, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Często nie zdających sobie sprawy, że niektóre ich zachowania, czynione choćby dla żartu, jak np. zrobienie zdjęcia koleżance, przerobienie go, a następnie umieszczenie go ze złośliwym komentarzem na portalu, blogu, może nie tylko zniszczyć życie owej koleżance, ale jest karalne, jest przestępstwem. Zajęcia te miały uświadomić uczniom, że w Internecie nikt nie jest anonimowy, poza tym raz umieszczony w Internecie materiał - zdjęcie czy też film - nie jest łatwo skasować.

W gimnazjum poruszono problem tzw. cyberbullyingu - formy przemocy psychicznej wykorzystującej Internet (blogi, fora, portale społecznościowe) do publikowania obraźliwych treści, zdjęć, komentarzy dotyczącej danej osoby.

Data dodania: 2014-06-06 12:11:00
Data edycji: 2018-11-11 12:12:28