WARSZTATY W BACHORZU

27 października 2016r. uczniowie koła przyrodniczego oraz kilkoro z klasy IV uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Bachorzu. Warsztaty były organizowane przez pracowników Parku Narodowego Bory Tucholskie. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach o grzybach. Pracownik parku na początku opowiadał o budowie grzybów oraz ich znaczeniu w przyrodzie i dla człowieka. Poznali gatunki jadalne i ich trujące „sobowtóry”. Uczą się je rozpoznawać. Dzieci mogli sprawdzić swoją wiedze na temat grzybów w zadaniach, które rozwiązywali na świeżym powietrzu. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę w terenie. Dzieci szukały różnych gatunków grzybów i rozpoznawali je w przewodniku. Po udanych i interesujących zajęciach wróciliśmy do domów.

Opracowała Magdalena Niesiołowska

Data dodania: 2016-10-27 18:21:00