WIZYTA W BALOW  '2012

Od 13 do 19 lipca 2012r.  12 uczniów z naszej szkoły przebywało  w niemieckiej miejscowości Balow - w ramach projektu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej ze szkoły podstawowej: Zuzanna Jankowska, Agata Januszewska, Marta Bukowska, Katarzyna Kiełpińska, Bartosz Jażdżewski i gimnazjum: Oliwia Półczyńska, Filip Kurzak, Kamil Borzyszkowski, Marta Kiedrowska, Natalia Hejmowska, Julia Czyrwik, Danuta Prądzińska opiekunami były: Elżbieta Jażdżewska, Beata Jankowska.

Był to niezapomniany pobyt pod wieloma względami - jesteśmy pod wrażeniem wspaniałej organizacji ze strony niemieckiej i nie zapomnimy wielu atrakcji, które dla nas przygotowali organizatorzy, czyli pani burmistrz i  opiekunowie niemieckiej grupy młodzieży.

Mieliśmy okazję jechać rowerami po szynach, pływać wspaniałym XIV-wiecznym żaglowcem po Bałtyku, uczestniczyć w rozgrywkach i konkursach sportowych.  Po raz pierwszy każdy z nas mógł samodzielnie wyprodukować murzynka-całuska, na co otrzymaliśmy stosowne certyfikaty.

Bardzo ciekawych przeżyć doświadczyliśmy podczas pobytu na truskawkowej farmie „Karls Erlebnishof” niedaleko Rostocku, gdzie można było polatać w oborze, pojeździć traktorem lub na dziwnie skonstruowanych rowerach, a także pograć   w mini-golfa, czy też wyprodukować sobie kolorową świecę. Gospodarze ugościli nas tam pysznymi nuggetsami i frytkami, mogliśmy również spróbować świeżo zebranych truskawek. Nawiązaliśmy wiele znajomości i przyjaźni, „podszlifowaliśmy” nieco swój niemiecki.

Bawiliśmy się wspaniale. Nie można tu nie wspomnieć zasług naszego „łącznika”. Był nim pan Dieter Nickiel, który w taktowny i ujmujący sposób rozwiązywał nasze problemy językowe, był też aktywnym współorganizatorem naszego wyjazdu.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam ten wyjazd i niezapomniane wrażenia!

Podziękowania kierujemy do Ekipy 4x4 Brusy oraz Nadleśniczych Nadleśnictw Przymuszewo i Rytel za pomoc finansową w organizacji wyjazdu. Szczególne podziękowania składamy Panu Tomaszowi Schada Borzyszkowskiemu Leśniczemu z Leśnictwa Dębowa Góra za wspaniałą inicjatywę  w pozyskaniu środków na wyjazd.

Data dodania: 2012-11-03 21:02:00
Data edycji: 2018-11-03 21:03:19